fbpx
Trening Warty Poznań. Dawid Forszpaniak

Dawid Forszpaniak na treningu pierwszej drużyny Warty Poznań

Napastnik drużyny juniorów Warty Poznań Dawid Forszpaniak trenował w poniedziałek z pierwszym zespołem „Zielonych”. To jeden z zawodników objętych programem Warta Talent.

Urodzony w 2001 roku zawodnik występuje drugi sezon w juniorach Warty Poznań. W poniedziałek został zaproszony na zajęcia pierwszoligowego zespołu i wziął udział w popołudniowym treningu zespołu Piotra Tworka. – To typ napastnika, który w odpowiednim momencie umie się znaleźć w polu karnym. Dobrze uderza piłkę głową i z pewnością ma potencjał. Do tego potrafi wykorzystać na boisku swoją budowę ciała i cechy motoryczne – opisuje Dawida Forszpaniaka Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań i członek sztabu pierwszej drużyny. – Dawid zdobywa wiele bramek w drużynie juniorów starszych naszego klubu. W ostatnim meczu trafił do siatki cztery razy i to w ciągu pierwszych 45 minut. Dłużej nie grał, bo było wiadomo, że będzie na treningu pierwszego zespołu.

Trening Warty Poznań. Dawid Forszpaniak

Na poniedziałkowych zajęciach był też obecny Filip Małek, który niedawno przepracował już cały tydzień z ekipą trenera Piotra Tworka. Obaj młodzi gracze są uczestnikami programu Warta Talent dla najzdolniejszych graczy z klubowej akademii. W ramach projektu zawodnicy odbywają dodatkowe treningi specjalistyczne i są zapraszani na treningi ligowego zespołu „Zielonych”. Wszystko po to, żeby jak najwięcej wychowanków trafiło do pierwszej drużyny Warty Poznań i zadebiutowało w niej.