fbpx
Stomil Olsztyn - Warta Poznań 1:3. Trenerzy Piotr Tworek i Piotr Zajączkowski

Wypowiedzi trenerów po meczu Stomil Olsztyn – Warta Poznań

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn 3:1 w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. Oto, jak ten pojedynek podsumowali trenerzy obu drużyn:

Piotr Tworek, trener Warty Poznań: Panowie – tu zwracam się do moich piłkarzy – gratuluję mistrza jesieni, bo swoją postawą, determinacją, umiejętnościami i zaangażowaniem sami to wywalczyliście.
To był mecz, który szczególnie mocno chciałem wygrać. Wiedzieliśmy, że tylko wygrana da nam mistrzostwo jesieni, a pracowaliśmy na to od pierwszego treningu w lipcu, gdy zaczęliśmy zaczęliśmy budować nową Wartę i wdrażać nowe pomysły na ten zespół. Strasznie chciałem, żeby zespół taką nagrodę otrzymał i sam ją wywalczył. Zasłużył na nią, gratuluję zawodnikom tego sukcesu i całej rundy, która się oficjalnie zakończyła. Mamy jednak jeszcze trzy spotkania.
Co do samego meczu, na stadionie Stomilu zawsze gra się ciężko. Mecz był emocjonujący i ciekawy dla kibiców. Pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg, obie drużyny próbowały złamać rywala. Bramka na 1:0 dodała nam wiary. Szybko wprawdzie straciliśmy to prowadzenie, ale najważniejsze, że potrafiliśmy równie szybko odpowiedzieć.

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn: Do przerwy mieliśmy dwie dogodne sytuacje na gola – Bartłomieja Niedzieli i Artura Siemaszki. W drugiej połowie straciliśmy bramkę, ale szybko udało nam się wyrównać. Walczyliśmy do końca o jak najlepszy wynik. Dziękuję swoim zawodnikom, bo po raz kolejny dali z siebie wszystko. Błędy się przytrafiają i to było niestety kolejne spotkanie, gdy po niezłej grze, dobrym zaangażowaniu i dużej intensywności, ostatecznie przegrywamy. Taka jest piłka, każdy w tej lidze miał gorsze serie. My tych porażek z rzędu dużo nie ponieśliśmy, lecz nie zdobywamy punktów. Warta ma dużą siłę ofensywną i zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale pretensje powinniśmy mieć do siebie, bo uważam, że nie powinniśmy tego meczu przegrać.


Zobacz galerię zdjęć z meczu