fbpx
Stomil Olsztyn - Warta Poznań 1:3

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi

Po dwóch bramkach zdobytych w meczu ze Stomilem Olsztyn Mateusz Kupczak został samodzielnym liderem strzelców Warty Poznań. W klasyfikacji kanadyjskiej Michał Jakóbowski zrównał się dorobkiem z Robertem Janickim.

Michał Jakóbowski kontynuuje świetną serię. Występ przeciwko Stomilowi był piątym meczem z kolei, w którym skrzydłowy „Zielonych” strzela gola lub zalicza asystę. Tym razem były to dwie sytuacje, po których koledzy trafiali do siatki. Przed golem na 2:1 był faulowany w polu karnym i sędzia przyznał Warcie Poznań „jedenastkę”. Potem Michał Jakóbowski tak zagrał piłkę do Gracjana Jarocha, że ten z bliska wepchnął ją do pustej bramki.

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 1:3. Michał Jakóbowski

Dla napastnika poznańskiego zespołu było to piąte trafienie w tym sezonie. Gracjan Jaroch ma tyle samo goli, co Robert Janicki. W klasyfikacji strzelców obaj są za Mateuszem Kupczakiem, który w sobotę dwa razy skutecznie wykonywał rzuty karne. To jego trafienia numer 4 i 5 z jedenastu metrów w tym sezonie – przy stuprocentowej skuteczności. Choć mamy dopiero połowę rozgrywek, to już teraz jest to najlepszy sezon Mateusza Kupczaka, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek. Dotychczas najwięcej miał ich w sezonie 2014/15, gdy cztery razy pokonywał bramkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w I lidze.

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 1:3

Na liście „asystentów” w Warcie Poznań pojawiło się nazwisko Aleksa Ławniczaka. Młody obrońca został sfaulowany przy stanie 0:0 i chwilę później padła pierwsza bramka w szalonym meczu w Olsztynie.

Wynik tego spotkania mógłby być jeszcze okazalszy, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Szymon Skrzypczak nie wykorzystał rzutu karnego – trafił piłką w poprzeczkę. To piąta w tym sezonie „jedenastka” podyktowana przeciwko Warcie Poznań. Adrian Lis został przy takich strzałach pokonany tylko raz.

W pierwszej części sezonu piłkarze „Zielonych” tylko w jednym meczu (przeciwko Chrobremu Głogów) nie znaleźli drogi do bramki. Zespół trenera Piotra Tworka ma najlepszą różnicę bramek w całej Fortuna 1 Lidze (plus 13), najmniej straconych bramek, a 28 strzelonych goli to trzeci wynik w stawce).

BRAMKI:
7 – Mateusz Kupczak (+2)

5 – Robert Janicki, Gracjan Jaroch (+1)
3 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba

ASYSTY:
7 – Michał Jakóbowski (+2)

5 – Robert Janicki
3 – Serhij Napołow, Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
10 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski

8 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak
3 – Jakub Kiełb, Serhij Napołow
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, , Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski
1 – Wiktor Długosz, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak


Zobacz galerię zdjęć z meczu