fbpx
GKS Bełchatów - Warta Poznań 1:2

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi

Gracjan Jaroch strzelił swojego szóstego gola w tym sezonie i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Warty Poznań. Pierwszą bramkę zapisał na swoim koncie Łukasz Spławski.

Dopiero w przedostatniej minucie meczu rozstrzygnął się wynik wyjazdowego pojedynku Warty Poznań z GKS Bełchatów. Drużyna trenera Piotra Tworka wygrała 2:1 i zachowała pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Sam szkoleniowiec wykazał się zresztą nie lada wyczuciem, bo akcję, która dała „Zielonym” zwycięską bramkę, przeprowadzili rezerwowi: w pole karne zagrywał Serhij Napołow, a zza pleców obrońców wyskoczył Łukasz Spławski i wpakował piłkę do siatki.

Ukrainiec zanotował w ten sposób już czwartą asystę w tym sezonie i jest to trzeci wynik w zespole, a przecież mówimy o piłkarzu, który większość spotkań rozpoczyna na ławce rezerwowych. W Bełchatowie zagrał po raz dziewiąty w sezonie ligowym, ale dotychczas tylko dwa razy wyszedł w podstawowym składzie, a jedynie w Niepołomicach zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

Łukasz Spławski jest z kolei dwunastym zawodnikiem, który w tych rozgrywkach zapisał się na liście strzelców Warty Poznań. Warto podkreślić, że zdążył dotychczas rozegrać zaledwie 16 minut (łącznie z czasem doliczonym) w trzech meczach po wyleczeniu kontuzji barku.

W drugim z rzędu meczu wyjazdowym bramkę dla Warty Poznań zdobył Gracjan Jaroch. Przy tym trafieniu nie zapisujemy asysty, bowiem napastnik „Zielonych” popisał się pięknym strzałem po indywidualnej akcji. Ma sześć goli, co daje pozycję wicelidera listy strzelców, i 9 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej – to trzeci wynik w zespole.

BRAMKI:
7 – Mateusz Kupczak

6 – Gracjan Jaroch (+1)
5 – Robert Janicki
3 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Łukasz Spławski (+1)

ASYSTY:
7 – Michał Jakóbowski

5 – Robert Janicki
4 – Serhij Napołow (+1)
3 – Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
10 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski

9 – Gracjan Jaroch
8 – Mateusz Kupczak
4- Serhij Napołow
3 – Jakub Kiełb
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, , Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski
1 – Wiktor Długosz, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski


Zobacz galerię zdjęć z meczu