fbpx
Warta Poznań - Wigry Suwałki 3:0. Bartosz Kieliba

Bartosz Kieliba: Należą nam się oklaski za te pół roku

– Zimujemy na pozycji lidera i to jest wspaniałe zwieńczenie tego, co działo się przez ostatnie sześć miesięcy – mówi kapitan Warty Poznań Bartosz Kieliba. “Zieloni” pokonali 3:0 Wigry Suwałki i po 20 kolejkach są na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Co jeszcze powiedział obrońca Warty Poznań po meczu z Wigrami i po zakończeniu pierwszej części sezonu?

Trzeba szczerze przyznać, że w pewnych momentach spotkania z Wigrami trochę niepokoiłem się o końcowy wynik, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to przez kilka krótkich chwil oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Na szczęście potrafiliśmy się umiejętnie wybronić i nie straciliśmy bramki, z czego również jestem bardzo zadowolony. Nasza skuteczność była na wysokim poziomie, choć wydaje mi się, że moglibyśmy się pokusić o jeszcze jedną lub dwie bramki, bo były ku temu okazje. Nie można też jednak wymagać zbyt wiele. Jeżeli zaś chodzi o naszą skuteczność w trakcie całej rundy, to zdarzały nam się takie mecze, w których stwarzaliśmy sytuacje, ale ich nie wykorzystywaliśmy i przez to nie wygrywaliśmy.

Warta Poznań - Wigry Suwałki 3:0. Bartosz Kieliba

Żeby utrzymać naszą dobrą dyspozycję wiosną musimy przede wszystkim kontynuować pracę na takim samym poziomie, a przy tym też podtrzymać dobrą atmosferę w zespole. To są zadania dla naszego sztabu, który dobrze wykonał zakładaną przed sezonem pracę i teraz widać tego efekty. Jeżeli uda nam się to utrzymać, to myślę, że wszystko powinno się dobrze ułożyć.

Wiadomo, że przed sezonem było wiele wątpliwości i niepokoju, drużyna kształtowała się do samego końca, ale czas pokazał, że wykonano dobre ruchy. Stworzyliśmy dobry zespół, mocny na każdej pozycji. Mamy dużą rywalizację w drużynie i to nas nakręca. Ponadto wynik zbudował świetną atmosferę i dzięki temu mamy pierwsze miejsce w tabeli, z czego teraz możemy się cieszyć. Może będę nieskromny, ale zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że należą nam się oklaski za te pół roku solidnej i ciężkiej pracy. Zimujemy na pozycji lidera i to jest wspaniałe zwieńczenie tego półrocza i choć na początku budowania zespołu pojawiała się wielka niewiadoma to jednak wszystko poszło po naszej myśli i dzięki temu teraz możemy zbierać owoce naszej ciężkiej pracy.


Zobacz galerię zdjęć z meczu