fbpx
Warta Poznań - Wigry Suwałki 3:0. Gracjan Jaroch

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi

Najlepsi strzelcy Warty Poznań w tym sezonie – Mateusz Kupczak i Gracjan Jaroch – zdobyli po bramce w meczu z Wigrami Suwałki (3:0). Drugi z nich zrównał się z Robertem Janickim i Michałem Grobelnym, liderami klasyfikacji kanadyjskiej.

Zespół trenera Piotra Tworka odniósł w niedzielę dwunaste zwycięstwo w rozgrywkach. Żaden zespół w Fortuna 1 Lidze nie może się pochwalić większą liczbą wygranych, a tyle samo meczów za 3 pkt ma jeszcze tylko Stal Mielec. „Zieloni” po raz drugi w sezonie zwyciężyli różnicą trzech goli (poprzednio pokonali 3:0 Odrę Opole) i zanotowali też siódmy mecz bez straty gola.

W pojedynku z Wigrami strzelanie goli rozpoczął Gracjan Jaroch, któremu drogę do sytuacji sam na sam otworzyło sprytne podanie Łukasza Trałki. To pierwsza asysta w sezonie doświadczonego pomocnika Warty Poznań. Z kolei napastnik “Zielonych” ma już na koncie siedem goli i jest wiceliderem klubowej klasyfikacji strzelców.

Warta Poznań - Wigry Suwałki 3:0

Pierwsze miejsce na niej zachował Mateusz Kupczak, który skutecznie wykonał wszystkie sześć rzutów karnych tej jesieni. Gol na 2:0 traktujemy jako trafienie bez asysty, bowiem „jedenastka” została podyktowana za zagranie piłki ręką przez Michała Żebrakowskiego.

Z kolei przy samobójczym golu Michała Ozgi piłkę przed bramkę Wigier zagrywał Jakub Kiełb i zaliczył drugą asystę w sezonie.

BRAMKI:
8 – Mateusz Kupczak (+1)

7 – Gracjan Jaroch (+1)
5 – Robert Janicki
3 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Łukasz Spławski, samobójcza

ASYSTY:
7 – Michał Jakóbowski

5 – Robert Janicki
4 – Serhij Napołow
3 – Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb (+1)
1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Łukasz Trałka (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
10 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski, Gracjan Jaroch

9 – Mateusz Kupczak
4 – Serhij Napołow, Jakub Kiełb
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Łukasz Trałka
1 – Wiktor Długosz, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski


Zobacz galerię zdjęć z meczu