fbpx
Patryk Czubak, nowy trener analityk Warty Poznań

Patryk Czubak w sztabie szkoleniowym Warty Poznań

Związany przez ostatnie 2 lata z Piastem Gliwice, Patryk Czubak został nowym trenerem analitykiem w sztabie pierwszego zespołu Warty Poznań. Ponadto będzie również pracował w Akademii Warty Poznań. Witamy w Zielonej Rodzinie!

Poznań to dla mnie miasto szczególne, a projekt Warty Poznań daje ogromne nadzieje na stabilny oraz silny klub w Wielkopolsce – mówi Patryk Czubak, który jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W czasie studiów był asystentem trenera w zespołach młodzieżowych Lecha Poznań, potem pełnił rolę asystenta w drużynie seniorów Falubazu Zielona Góra. Od 2018 roku pracował w dziale metodologii i dziale analiz Piasta Gliwice, sprawował tam również funkcje trenera i analityka w sztabach trenerskich drużyn do lat 19 i do lat 21.

Wzmacniamy zespół, a pierwszym nabytkiem jest trener analityk w sztabie pierwszej drużyny oraz Akademii Warty Poznań, pozyskany z akademii aktualnego mistrza Polski, Piasta Gliwice – podkreśla Robert Graf, dyrektor sportowy „Zielonych”. – Patryk będzie się zajmował indywidualną i zespołową analizą gry w sztabie trenera Piotra Tworka. Ponadto w Akademii Warty Poznań będzie członkiem rady programowej, odpowiedzialnej za metodologię pracy w piłce 11-osobowej.

Praca w Warcie Poznań jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Cieszę się z możliwości funkcjonowania w doświadczonym sztabie szkoleniowym pod przewodnictwem trenera Piotra Tworka. Sposób i styl gry Warty Poznań są tożsame z moją filozofią futbolu, więc z całych sił będę starał się wzmocnić proces, który trenerzy i zawodnicy doskonale realizują – mówi Patryk Czubak. – Jestem również zadowolony z możliwości pracy w klubowej akademii, która ma świetnego dyrektora, Wojciecha Tomaszewskiego, oraz duży potencjał, zarówno jeśli chodzi o kadrę trenerską, jak i młodych zawodników. A to jest fundamentem dla dalszego rozwoju klubu.

Patryk Czubak dodaje również:- Ostatnie 2 lata to był dla mnie niezwykle wartościowy czas w Piaście Gliwice, ale cieszę się z powrotu do Poznania. Gołym okiem widać, że Warta obrała właściwy kierunek. Teraz najważniejsza jest codzienna praca, aby klub mógł maksymalnie się rozwijać.

Witamy w Zielonej Rodzinie!