fbpx
Warta Poznań w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie

Warta Poznań rozpoczęła zgrupowanie w Cetniewie

23 zawodników Warty Poznań wyjechało na 9-dniowy obóz do Cetniewa. W Centralnym Ośrodku Sportu „Zieloni” będą trenowali do 15 lutego. Rozegrają trzy sparingi – pierwszy już w sobotę ze Stomilem Olsztyn.

Na jedyne tej zimy zgrupowanie zespół trenera Piotra Tworka udał się do Cetniewa i położonego tuż przy bałtyckiej plaży Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W piątek późnym popołudniem „Zieloni” mieli już pierwsze zajęcia po ponad 6-godzinnej podróży.

Podczas obozu będziemy skupiali się na organizacji gry: w ataku, w obronie i w fazach przejściowych między ofensywą i defensywą. Poświęcimy też czas na zgrywanie się formacji oraz doskonalenie stałych fragmentów gry – zapowiada trener Piotr Tworek. – Nie zapominamy też o kształtowaniu zdolności motorycznych, a poświęcone temu treningi będą różniły się od tych, które wykonywaliśmy dotychczas w Poznaniu. Nieodzownym elementem zajęć będzie również podtrzymywanie relacji i dobrej atmosfery w drużynie, poprzez różnego rodzaju formy integracji.

W kadrze na obóz znalazło się 20 zawodników z pola oraz 3 bramkarzy – oprócz Adriana Lisa i Tomasza Laskowskiego, jest tu także Leo Przybylak, niespełna 16-letni zawodnik drużyn młodzieżowych Warty Poznań. Po raz pierwszy z drużyną seniorów jest też na obozie junior „Zielonych” Filip Małek, który od początku roku trenuje z zespołem. W Cetniewie do regularnych treningów ma już wrócić Nikodem Fiedosewicz – ze względu na problemy ze ścięgnem Achillesa przez ostatnie tygodnie ćwiczył indywidualnie.

KADRA WARTY POZNAŃ NA OBÓZ W CETNIEWIE
Bramkarze: Tomasz Laskowski, Adrian Lis, Leo Przybylak; obrońcy: Tomasz Boczek, Nikodem Fiedosewicz, Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak, Filip Małek; pomocnicy: Jakub Apolinarski, Karol Gardzielewicz, Robert Janicki, Michał Jakóbowski, Mateusz Kupczak, Adrian Laskowski, Serhij Napołow, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka; napastnicy: Gracjan Jaroch, Łukasz Spławski, Mateusz Szczepaniak.
:
Już w sobotę po śniadaniu piłkarze Warty Poznań opuszczą ośrodek w Cetniewie i pojadą do Sopotu, gdzie o godz. 13:30 zmierzą się ze Stomilem Olsztyn w swoim czwartym występie sparingowym w tym roku.

Mieliśmy zagrać z Lechią Gdańsk, ale w zastępstwie zmierzymy się ze Stomilem Olsztyn i z pewnością będzie to wymagający przeciwnik – uważa trener Piotr Tworek. – Stomil jest na tym samym etapie przygotowań do sezonu, co my, więc będziemy mieli dobrą okazję do tego, by sprawdzić, w którym miejscu jesteśmy na mniej więcej półmetku okresu przygotowawczego.

PLAN SPARINGÓW PODCZAS ZGRUPOWANIA W CETNIEWIE
Warta Poznań – Stomil Olsztyn, sobota, 8 lutego, godz. 13:30, Sopot
Warta Poznań – Bytovia Bytów, środa, 12 lutego, godz. 12, Cetniewo
Warta Poznań – Chojniczanka Chojnice, sobota, 15 lutego, godz. 12, miejsce do ustalenia