fbpx
Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 1:1. Mariusz Rybicki

Sparing Warty Poznań z Chojniczanką Chojnice na remis

Piłkarze Warty Poznań zremisowali 1:1 z Chojniczanką Chojnice w swoim przedostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi.

W drodze powrotnej ze zgrupowania w Cetniewie „Zieloni” zmierzyli się na stadionie w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką. Po raz drugi tej zimy zespół trenera Piotra Tworka zagrał na naturalnej murawie. Wcześniej mieli okazję sprawdzić się na tego typu nawierzchni podczas sparingu z Pogonią Szczecin.

Starcie z ostatnim zespołem ligi nie było ładnym widowiskiem. Na ciężkim, błotnistym boisku zdecydowanie więcej było walki i różnego rodzaju pojedynków niż ładnych, składnych akcji.

Poznaniacy wyszli na prowadzenie po dwóch kwadransach gry. Serhij Napołow dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam Łukasz Trałka uciekł obrońcom i lekkim strzałem z tzw. pierwszej piłki pokonał Radosława Janukiewicza.

Gospodarze wyrównali przed przerwą po tym, jak piłka w polu karnym odbiła się od Jakuba Kiełba, a Tomasz Mikołajczak z bliska zaskoczył Adriana Lisa.

Druga część rozpoczęła się pechowo dla Warty Poznań. Już po kilku minutach gry murawę musiał opuścić Mateusz Szczepaniak. Powodem był ból z tyłu uda nowego napastnika „Zielonych”.

Garstka kibiców na stadionie w Chojnicach nie zobaczyła zbyt wielu składnych ataków w drugich 45 minutach. Adrian Lis obronił strzał w sytuacji sam na sam z rywalem, a wcześniej piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w słupek poznańskiej bramki. Radosław Janukiewicz musiał z kolei interweniować po strzale z dystansu w wykonaniu Mateusza Kupczaka.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – WARTA POZNAŃ 1:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Trałka (31.), 1:1 Mikołajczak (39.)
Warta Poznań w I połowie: Adrian Lis – Jakub Kuzdra (35. Michał Grobelny), Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak (35. Tomasz Boczek), Jakub Kiełb – Łukasz Trałka, Krzysztof Danielewicz – Serhij Napołow, Robert Janicki, Michał Jakóbowski – Gracjan Jaroch.
Warta Poznań w II połowie: Adrian Lis (75. Tomasz Laskowski) – Michał Grobelny, Bartosz Kieliba (82. Aleks Ławniczak), Tomasz Boczek, Jakub Kiełb (68. Jakub Kuzdra) – Łukasz Trałka (68 Mateusz Kupczak), Krzysztof Danielewicz – Mariusz Rybicki, Robert Janicki (68. Adrian Laskowski), Jakub Apolinarski – Mateusz Szczepaniak (50. Łukasz Spławski).


Zobacz galerię zdjęć z tego meczu