fbpx
Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi

Gracjan Jaroch po raz drugi w tym sezonie pokonał bramkarza Radomiaka Radom i z 8 trafieniami zrównał się z Mateuszem Kupczakiem na liście najskuteczniejszych piłkarzy Warty Poznań w Fortuna 1 Lidze. Dzięki golowi i asyście w poniedziałkowym meczu Robert Janicki jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej „Zielonych”.

Drugi mecz z rzędu poznaniacy wygrali 3:0, a w sumie już po raz trzeci w tym sezonie zwyciężyli w takich rozmiarach – wcześniej zwyciężyli Odrę Opole i Wigry Suwałki. Ponadto, po raz czwarty zdobyli trzy bramki w jednym meczu.

Oprócz skuteczności w pierwszym wiosennym meczu, cieszy też czyste konto, które zachował w Adrian Lis. Bramkarz Warty Poznań nie dał się pokonać rywalom w już ósmym meczu w tym sezonie i nikt nie ma wątpliwości, że miał duży udział w zwycięstwie nad Radomiakiem Radom.

Królem polowania był w poniedziałek Robert Janicki, który asystował przy golu Bartosza Kieliby, a następnie wykorzystał świetne podanie Jakuba Apolinarskiego i sam trafił na 2:0. Dla Jakuba Apolinarskiego, wychowanka Warty Poznań, który debiutował w pierwszym zespole „Zielonych”, to pierwsza asysta w Fortuna 1 Lidze. Młody skrzydłowy miał też ogromny udział przy bramce Gracjana Jarocha na 3:0. Przy tym golu nie zaliczamy jednak asysty, bowiem piłka zagrana przez zawodnika wypożyczonego z Rakowa Częstochowa, trafiła jeszcze po drodze pod nogi jednego z obrońców Radomiaka.

BRAMKI:
8 – Mateusz Kupczak, Gracjan Jaroch (+1)
6 – Robert Janicki (+1)
3 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba (+1)
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, samobójcza

ASYSTY:
7 – Michał Jakóbowski
6 – Robert Janicki (+1)
4 – Serhij Napołow
3 – Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb
1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Łukasz Trałka, Jakub Apolinarski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
12 – Robert Janicki
11 – Gracjan Jaroch
10 – Michał Jakóbowski
9 – Mateusz Kupczak
4 – Serhij Napołow, Jakub Kiełb
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba
1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski


Zobacz galerię zdjęć z meczu