fbpx
Remont w "Ogródku", prace budowlane na stadionie przy Drodze Dębińskiej

Trwają prace budowlane na stadionie przy Drodze Dębińskiej

W „Ogródku” nie ma już trybuny zachodniej, a teren wokół stadionu jest przygotowywany do postawienia  i uruchomienia jupiterów. Zakończenie prac, które nadzoruje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, zaplanowano na maj.

Obiekt Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej to dawne boisko treningowe „Zielonych”, z czasów, gdy lata świetności przeżywał Stadion im. Edmunda Szyca. Trybuna od strony zachodniej stała od połowy lat 70. XX wieku, ale od dłuższego czasu była już wyłączona z użytkowania. Teraz została zburzona, a teren jest właśnie wyrównywany – zostanie ogrodzony, a za płotkiem okalającym boisko powstanie nowy chodnik.

Brak starej trybuny to na razie najbardziej widoczny efekt prac, które są prowadzone na stadionie. Równolegle trwa przygotowanie terenu do postawienia masztów ze sztucznym oświetleniem głównego boiska. – Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Do tej pory został opracowany projekt i zakończyła się żmudna procedura uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę. Przeprowadziliśmy pierwsze prace ziemne. Rozebrana została również konstrukcja nieużytkowanej trybuny zachodniej. Obecnie generalny wykonawca wytycza i wykopuje trasy, w których poprowadzone zostaną kable zasilające oświetlenie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na plac budowy trafiły już kręgi studni, które zostaną wykorzystane przy tzw. palowaniu miejsc wyznaczonych pod montaż słupów oświetleniowych. Urządzenie do drążenia otworów w gruncie i formowania w nim pali, które przygotuje miejsca wyznaczone do budowy fundamentów pod jupitery, pojawi się na nim w przyszłym tygodniu.

Na stadionie przy Drodze Dębińskiej powstaną m.in. cztery maszty oświetleniowe o wysokości ok. 25 m, konstrukcje wsporcze do montażu opraw oświetleniowych, pomostów serwisowych wraz z balustradami i drabinami wejściowymi oraz kontenerowa stacja transformatorowa. Słupy wraz ze stacją transformatorową zostaną dostarczone na plac budowy pod koniec kwietnia.

– Po zakończeniu realizacji tej inwestycji i uzyskaniu profesjonalnego oświetlenia stadion będzie mógł spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby z zaplecza ekstraklasy – dodaje Marcin Gołek.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY W OGRÓDKU