fbpx
Testy wydolnościowe piłkarzy Warty Poznań. Patryk Stępiński

Piłkarze Warty Poznań przechodzą testy wydolnościowe

Pierwsza grupa ośmiu piłkarzy Warty Poznań wzięła w poniedziałek w testach wydolnościowych na boisku treningowym przy Drodze Dębińskiej. „Zieloni” przygotowują się w ten sposób do powrotu do treningów przed planowanym wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Po raz pierwszy od niemal 2 miesięcy zawodnicy Warty Poznań mogli wziąć udział w zajęciach na klubowych obiektach. Od marca treningi były zawieszone w związku z pandemią koronawirusa i piłkarze ćwiczyli indywidualnie. Poniedziałek był pierwszym dniem, w którym otwarto obiekty sportowe, m.in. stadion przy Drodze Dębińskiej.

Testy wydolnościowe piłkarzy Warty Poznań. Mariusz Rybicki

Ogromnie się cieszymy, że już zaczynamy pracować w klubie. Kontakt jest może ograniczony, ale miło jest widzieć zawodników, zamienić parę słów – mówi trener Warty Poznań, Piotr Tworek. – Dużym pozytywem są warunki, które zastaliśmy, bo boiska przy Drodze Dębińskiej prezentują się świetnie. Nie możemy się już doczekać tego, żeby zacząć wprowadzać elementy piłkarskie do treningu.

Testy wydolnościowe piłkarzy Warty Poznań. Trener Piotr Tworek

Na początek, zgodnie z planem przygotowanym przez PZPN, zajęcia mogą się odbywać z udziałem maksymalnie 2 graczy. „Zieloni” w parach zdawali tzw. beep-test, czyli wielostopniowy test wahadłowy, znany im choćby z zimowego okresu przygotowawczego sprawdzian wydolności. Gdy z głośnika było słychać sygnał dźwiękowy piłkarze musieli być przy wyznaczonej bramce. Tempo biegu rosło, bo sygnał pojawiał się coraz częściej. Zawodnicy biegli do utraty tchu.

Testy wydolnościowe piłkarzy Warty Poznań. Serhij Napołow

Pierwsze dni poświęcimy na przeprowadzenie testów wydolnościowych, chcemy zobaczyć, jak okres przerwy w lidze i czas indywidualnych treningów wpłynął na wydolność i wytrzymałość zawodników – tłumaczy trener Piotr Tworek. – Jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli testy na COVID-19 i dopiero później przyjdzie czas na treningi w grupach. Wszystko zgodnie z harmonogramem, który dostały wszystkie kluby. Niczego nie wyprzedzamy, nie przyspieszamy. Musimy być cierpliwi i dbać o zdrowie piłkarzy i całego sztabu.

We wtorek i środę testom wydolnościowym zostaną poddani kolejni gracze wicelidera Fortuna 1 Ligi. Sezon ma zostać wznowiony na przełomie maja i czerwca.