fbpx
Trening Warty Poznań

Warta Poznań ze zgodą na treningi grupowe

Piłkarze Warty Poznań będą mogli trenować w grupach do 14 osób – taką decyzję podjął Zespół Medyczny PZPN na podstawie analizy wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

Kluby Fortuna 1 Ligi są objęte izolacją sportową przed planowanym powrotem do rozgrywek (między 30 maja a 6 czerwca). Dotychczas zawodnicy mogli trenować co najwyżej w parach. Kolejnym etapem jest przeprowadzanie zajęć w grupach 14-osobowych.

Jako pierwsze zgodę na to uzyskały Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja zaplanowane mecze w Pucharze Polski. W obu tych klubach  badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzono wcześniej. Pozostałe kluby miały te badania w czwartek, 7 maja.

badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w Warcie Poznań

W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba była kierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR.

Zespół Medyczny PZPN na bieżąco analizuje wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcia z dniem 9 maja treningów grupowych, w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku. W sobotę zgodę taką uzyskały Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole, Stomil Olsztyn i Puszcza Niepołomice.

W niedzielę rano pozwolenie na treningi od 10 maja uzyskały Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz i Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w południe dołączyła do nich Warta Poznań.