fbpx
Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0. Tomasz Boczek

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi

Jakub Apolinarski zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskim zespole Warty Poznań i jest trzynastym zawodnikiem, który w tym sezonie trafił do bramki rywali „Zielonych”. Michał Grobelny wypracował pierwszą bramkę w rozgrywkach, a Serhij Napołow już piątą.

Po meczu Warty Poznań z Olimpią Grudziądz (2:0) nie drgnęła czołówka zestawienia najskuteczniejszych piłkarzy wicelidera Fortuna 1 Ligi. Bohaterami byli zawodnicy, którzy w tym sezonie rzadziej zapisują na swoim koncie gole lub asysty. Pierwsza bramka  w sobotę padła po pięknej, zespołowej akcji, w której najpierw znakomitym podaniem popisał się Robert Janicki, a następnie Michał Grobelny zagrał przed bramkę tak, że Jakub Apolinarski nie miał problemów z wyprowadzeniem drużyny na prowadzenie. Dla młodego skrzydłowego i wychowanka klubu to pierwsza, oficjalna bramka dla Warty Poznań nie tylko w sezonie, ale w ogóle w całej karierze. Z kolei Michał Grobelny zaliczył pierwszą asystę.

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0. Jakub Apolinarski i Michał Grobelny

Drugi gol dla gospodarzy został strzelony po stałym fragmencie gry. Serhij Napołow, który kilkanaście minut wcześniej pojawił się na boisku, zaskoczył obronę Olimpii dośrodkowaniem na tzw. długi słupek. Znalazł się tam Tomasz Boczek i głową skierował piłkę do bramki opuszczonej przez Łukasza Sapelę. Stoper Warty Poznań cieszył się z drugiego gola w sezonie. Poprzedniego strzelił na początku sierpnia, w drugiej serii spotkań i zapewnił wówczas zespołowi zwycięstwo z GKS Bełchatów.

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0. Serhij Napołow

Ukrainiec z kolei znów potwierdził, że potrafi świetnie wykonywać stałe fragmenty gry. Ma już na koncie już 5 asyst (trzeci wynik w zespole), mimo że spędził na boisku jedynie 380 minut i tylko raz zagrał od początku do końca spotkania.

Warto odnotować fakt, że Warta Poznań w trzecim z rzędu meczu w roli gospodarza nie straciła gola. Adrian Lis, który w sobotnim spotkaniu pełnił obowiązki kapitana zespołu, ma już na koncie 9 czystych kont w tym sezonie. Nikt w lidze nie może się pochwalić lepszym wynikiem.

BRAMKI:

9 – Mateusz Kupczak

8 – Gracjan Jaroch

6 – Robert Janicki

4 – Michał Jakóbowski

2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek (+1)

1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski (+1), samobójcza

ASYSTY:

7 – Michał Jakóbowski

6 – Robert Janicki

5 – Serhij Napołow (+1)

3 – Gracjan Jaroch

2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb

1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Łukasz Trałka, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak, Michał Grobelny (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA

12 – Robert Janicki

11 – Gracjan Jaroch, Michał Jakóbowski

10 – Mateusz Kupczak

5 – Serhij Napołow

4 – Jakub Kiełb

3 – Tomasz Boczek

2 – Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Łukasz Trałka, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski

1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Mateusz Szczepaniak, Michał Grobelny