fbpx
Warta Poznań. Gracjan Jaroch, Łukasz Trałka

Warta Poznań zagra w Opolu z Odrą, powrót kapitana

Kapitan Warty Poznań Bartosz Kieliba wraca do kadry zespołu, który w sobotę powalczy z Odrą w Opolu o trzecie z rzędu zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze. Rywal „Zielonych” to drużyna ze strefy spadkowej, ale trener Piotr Tworek przestrzega: „To nie będzie zespół miły, łatwy i przyjemny w konfrontacji”. Początek spotkania o godz. 15:10, transmisja w Polsacie Sport.

W ubiegłym roku poznaniacy dwukrotnie pokonali Odrę na swoim terenie. Wiosną zwyciężyli 2:1, a we wrześniu, w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozbili rywali 3:0. Goście byli wówczas najsłabszym zespołem w lidze i zamykali tabelę bez choćby jednego zwycięstwa w 9 meczach.

Kurs na wygraną Warty Poznań na efortuna.pl wynosi 2.62.

Dziś zespół z Opola nadal jest w strefie spadkowej, ale trudno nazwać go chłopcem do bicia. Gdy na początku marca zapadła decyzja o przerwaniu rozgrywek z powodu pandemii Koronawirusa, Odra miała trzeci dorobek w lidze, jeśli wziąć pod uwagę tylko rundę rewanżową (5 meczów i 10 pkt, o 1 więcej od „Zielonych”). Po wznowieniu ligi najbliżsi rywale Warty Poznań zdobyli tylko punkt, ale za to po remisie na boisku Radomiaka Radom. Potem ulegli 1:2 innej ekipie z czołówki tabeli, GKS 1962 Jastrzębie.

Warta Poznań - Odra Opole. Michał Jakóbowski, Mateusz Wypych

Odra troszeczkę się zmieniła od czasu, gdy przyszedł trener Dietmar Brehmer [w grudniu zastąpił Piotra Plewnię – red.]. To nie będzie zespół miły, łatwy i przyjemny w konfrontacji. Ma swoje atuty, szczególnie w ofensywie, i może postraszyć – uważa trener Piotr Tworek i dodaje: – Ale jakie by te atuty nie były, to my musimy potwierdzić swoją dyspozycję i w każdym meczu dokładać jeszcze więcej do tego, co było w ostatnim występie. Mamy swoje cele, swój plan i chcemy wdrożyć go w życie, żeby odnieść zwycięstwo, bo z takim nastawieniem jedziemy na mecz.

Poznaniacy pokazali się z bardzo dobrej strony w obu czerwcowych meczach. Po wygranej w Jastrzębiu dopisali sobie kolejne 3 pkt dzięki zwycięstwu z Olimpią Grudziądz. To drugie spotkanie spoza boiska oglądali podstawowi obrońcy, Bartosz Kieliba i Jakub Kiełb. Kapitan drużyny odcierpiał już karę za żółte kartki, a kontuzjowany w Jastrzębiu jego zastępca zdążył już wrócić do treningów.

Kuba bardzo szybko dochodzi do siebie po urazie, którego nabawiał się w meczu w Jastrzębiu. Już uczestniczy w treningach z zespołem i jest bardzo poważnie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na pojedynek w Opolu – mówi trener Warty Poznań. A pytany o to, na którą parę stoperów postawi w sobotę, nie chce zdradzić swoich planów. Tłumaczy jednak, każdy zawodnik w kadrze jest mu teraz bardzo potrzebny. – Mamy bardzo wyrównaną kadrę. Mówiłem to od początku, że muszę mieć zawodników gotowych do grania. Szczególnie teraz, gdy mamy natłok meczów. W 9 dni rozegramy 3 spotkania. Uważam, że zespół jest tak ukształtowany, że niezależnie od tego, na kogo postawię, to ten piłkarz spełni moje oczekiwania.

Trener Warty Poznań Piotr Tworek

Zdaniem trenera Piotra Tworka, po 4-5 najbliższych meczach okaże się, kto zebrał najmocniejszą kadrę: – Na razie zawodnicy szybko się regenerują, ale za kilka kolejek zaczną się rotacje w składach i wtedy okaże się, czy zmiennicy są na równym poziomie z tymi zawodnikami, którzy grali wcześniej.

Mimo dobrego otwarcia Warty Poznań po wznowieniu rywalizacji, trener „Zielonych” cały czas podkreśla: – Przygotowując się do kolejnego meczu musimy pamiętać o tym, że jest on o rangę wyżej niż to spotkanie, które za nami. Po ostatnich występach słyszę głosy, że Warta to zespół, który powinien rozstrzygać losy meczu w pierwszym kwadransie. Tymczasem my musimy być cierpliwi i skoncentrowani, niezależnie od tego, jak układa się pojedynek. Liczy się cierpliwość, konsekwencja i pokora, bo przed nami dziesięć spotkań, a jeszcze przecież niczego nie wygraliśmy.

Mecz Odra Opole – Warta Poznań rozpocznie się w sobotę o godz. 15:10. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport. Do sędziowania tego pojedynku PZPN wyznaczył Daniela Kruczyńskiego z Żywca.

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.