fbpx
Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3. Mateusz Kupczak i Robert Janicki

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi

Mateusz Kupczak zdobył jedyną bramkę dla Warty Poznań w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i umocnił się na prowadzeniu w klubowej klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Po trzech z rzędu domowych zwycięstwach, odniesionych na dodatek bez straty gola, „Zieloni” ponieśli w środę porażkę  – 1:3 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Po raz pierwszy w tym sezonie zespół przegrał dwa kolejne spotkania o punkty. Po raz ostatni taka historia przytrafiła się poznaniakom na zakończenie poprzednich rozgrywek, gdy po przegranej na swoim terenie z GKS Katowice 0:1, ulegli w takim samym stosunku… drużynie z Niecieczy.

W środę, w Grodzisku Wlkp. goście byli niezwykle skuteczni, a dwie z trzech bramek zdobyli w doliczonym czasie każdej z połów meczu. Warta Poznań odpowiedziała tylko trafieniem Mateusza Kupczaka, który wykorzystał już ósmy rzut karny w tym sezonie. Pomocnik „Zielonych” ma na koncie już 10 ligowych goli i jest pod tym względem najlepszym graczem  w zespole.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3

Asystę – drugą w obecnych rozgrywkach – zanotował Łukasz Trałka, który został kopnięty w nogę w polu karnym Termaliki. Wypracował w ten sposób gola na 1:1. Niestety, rywale zdobyli potem jeszcze dwie bramki i w efekcie Warta Poznań poniosła trzecią porażkę w sezonie, w roli gospodarza.

Mimo zerowej zdobyczy zespół trenera Piotra Tworka pozostał wiceliderem tabeli Fortuna 1 Ligi, ale jeśli w czwartek Stal Mielec wywalczy na swoim stadionie choćby punkt w pojedynku ze Stomilem Olsztyn, zepchnie poznaniaków na trzecią pozycję.

BRAMKI:
10 – Mateusz Kupczak (+1)
8 – Gracjan Jaroch
6 – Robert Janicki
4 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski, samobójcza

ASYSTY:
7 – Michał Jakóbowski
6 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
3 – Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka (+1)
1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
12 – Robert Janicki
11 – Gracjan Jaroch, Michał Jakóbowski, Mateusz Kupczak
5 – Serhij Napołow
4 – Jakub Kiełb
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka
2 – Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski
1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Mateusz Szczepaniak, Michał Grobelny


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU