fbpx
Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:0. Robert Janicki

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi

Pierwsze trafienie w barwach Warty Poznań zanotował w niedzielę Krzysztof Danielewicz i ustalił wynik meczu z Sandecją Nowy Sącz na 2:0. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Robert Janicki, który umocnił się na pozycji lidera klubowej klasyfikacji kanadyjskiej.

Musimy poprawić decyzyjność i  w dobrych sytuacjach próbować strzałów na bramkę – mówił przed weekendem trener „Zielonych” Piotr Tworek. Na boisku było widać, że zawodnicy wzięli sobie do serca słowa szkoleniowca i na mokrej murawie częściej próbowali uderzać z dystansu w stronę bramki Sandecji Nowy Sącz.

Skuteczna okazała się wreszcie próba Roberta Janickiego w 54. minucie pojedynku. Pomocnik Warty Poznań kopnął silnie, po ziemi i piłka wpadła do siatki przy słupku. Zdobył w ten sposób swoją siódmą bramkę w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. W połączeniu z sześcioma asystami pozwala to Robertowi Janickiemu zachować pozycję lidera klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:0. Michał Jakóbowski

Wiceliderem jest Michał Jakóbowski, który w niedzielę wypracował już ósmą bramkę dla zespołu w bieżących rozgrywkach – asystował przy golu Roberta Janickiego.

Drugie trafienie dla poznaniaków w meczu z Sandecją było dziełem piłkarzy, którzy dołączyli do drużyny tej zimy. W niedzielę Mateusz Szczepaniak i Krzysztof Danielewicz weszli na murawę z ławki rezerwowych, a w 85. minucie przypieczętowali zwycięstwo ekipy trenera Piotra Tworka.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:0. Krzysztof Danielewicz

Mateusz Szczepaniak, który sprytnym zagraniem głową otworzył koledze drogę do bramki, cieszył się z drugiej asysty w barwach „Zielonych”. Dla Krzysztofa Danielewicza to premierowe trafienie dla Warty Poznań, a zarazem drugie w tym sezonie, bo jesienią pokonał bramkarza Chojniczanki Chojnice jeszcze jako gracz Miedzi Legnica.

Warto jeszcze podkreślić, że Warta Poznań wygrała już 16. mecz w sezonie, a po raz dziesiąty Adrian Lis zachował czyste konto. Lepszy od bramkarza „Zielonych” jest tylko Piotr Skiba ze Stomilu Olsztyn.

BRAMKI:

10 – Mateusz Kupczak

8 – Gracjan Jaroch

7 – Robert Janicki (+1)

4 – Michał Jakóbowski

2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek

1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz (+1), samobójcza

ASYSTY:

8 – Michał Jakóbowski (+1)

6 – Robert Janicki

5 – Serhij Napołow

3 – Gracjan Jaroch

2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak (+1)

1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA

13 – Robert Janicki

12 – Michał Jakóbowski

11 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak

5 – Serhij Napołow

4 – Jakub Kiełb

3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka

2 – Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak

1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz