fbpx
Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0:2. Łukasz Spławski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi

Drugą bramkę w sezonie – i to znów w zwycięskim meczu na wyjeździe – zdobył dla Warty Poznań Łukasz Spławski. Wygraną  2:0 z Zagłębiem Sosnowiec przypieczętował Aleks Ławniczak, dla którego był to pierwszy gol w oficjalnym mecz „Zielonych”.

Czołówka najskuteczniejszych zawodników Warty Poznań tym razem nie drgnęła. O zwycięstwie w 31. kolejce Fortuna 1 Ligi przesądzili bowiem zawodnicy, którzy dotąd rzadko wpisywali się na listę strzelców. Łukasz Spławski głównie dlatego, że grał niewiele, a Aleks Ławniczak – przede wszystkim z uwagi na to, że odpowiada na boisku przede wszystkim za defensywę. Tym razem znów pomógł zachować czyste konto Adrianowi Lisowi – dla bramkarza Warty Poznań to już dwunasty mecz w sezonie z czystym kontem.

Bohaterem piątkowego wieczoru był Łukasz Spławski. W wyjściowym składzie znalazł się po raz pierwszy od maja ubiegłego roku i jeszcze przed przerwą wyprowadził poznaniaków na prowadzenie po tym, jak sprytnie przerzucił piłkę nad bramkarzem. Napastnik „Zielonych” wykończył bardzo ładną akcję zespołową i zagrania Mariusza Rybickiego, który zaliczył drugą asystę w rozgrywkach.

Dla Łukasza Spławskiego to drugi gol w sezonie. Znów strzelony na wyjeździe i znów w zwycięskim meczu. Poprzednio zapewnił Warcie Poznań wygraną 2:1 z GKS w Bełchatowie.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0:2. Aleks Ławniczak

Druga bramka w Sosnowcu padła ze stałego fragmentu gry. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Jakuba Kiełba z rzutu rożnego piłka trafiła wprost na głowę Aleksa Ławniczaka, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i pokonał Krystiana Stępniowskiego. Młody stoper i wychowanek Warty Poznań strzelił swojego drugiego gola w seniorskiej piłce (rok temu cieszył się z trafienia w barwach rezerw Miedzi Legnica) i pierwszego w barwach Warty Poznań, której jest wychowankiem.

Aleks Ławniczak jest już piętnastym piłkarzem Warty Poznań z co najmniej jednym trafieniem na koncie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

BRAMKI:

10 – Mateusz Kupczak
8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki
5 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Łukasz Spławski (+1)
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, Aleks Ławniczak (+1), samobójcza

ASYSTY:

9 – Michał Jakóbowski
6 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch
3 – Jakub Kiełb (+1)
2 – Jakub Kuzdra, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak, Mariusz Rybicki (+1)
1 – Tomasz Boczek, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA

14 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski
12 – Gracjan Jaroch
11 – Mateusz Kupczak
5 – Serhij Napołow, Jakub Kiełb
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki
2 – Jakub Kuzdra, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak, Łukasz Spławski, Aleks Ławniczak
1 – Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU