fbpx
Warta II Poznań - Huragan Pobiedziska 3:3. Maks Lisowski

Zacięty sparing rezerw Warty Poznań na remis

Remisem 3:3 (1:1) zakończył się środowy sparing drugiego zespołu Warty Poznań z Huraganem Pobiedziska na bocznym boisku stadionu przy Drodze Dębińskiej. To piąty mecz kontrolny drużyny trenera Bartosza Majchrzaka przed zaplanowanym na początek sierpnia startem sezonu IV ligi.

Zespół złożony niemal wyłącznie z młodych wychowanków Akademii Warty Poznań dobrze rozpoczął mecz z V-ligowcem. „Zieloni” zdążyli jednak zmarnować kilka bardzo dobrych szans zanim wyszli na prowadzenie w 20 minucie. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał wówczas Ernest Korek.

Potem zanosiło się na powiększenie przewagi, bo rezerwy Warty Poznań nadal dominowały na boisku, ale brakowało skuteczności. Przed przerwą padło za to wyrównanie, a autorem trafienia na 1:1 był David Paku Tshela, 34-letni dziś pomocnik, który wiosną 2008 roku był zawodnikiem klubu z Drogi Dębińskiej i zaliczył cztery występy w II lidze.

W drugiej części meczu gra się wyrównała, a Huragan zaczął częściej zagrażać bramce Leo Przybylaka. Młody bramkarz „Zielonych” dał się jednak pokonać tylko z rzutów karnych. Na każde z tych trafień poznaniacy dość szybko odpowiadali bramkami. Najpierw, po indywidualnej akcji zrobił to Albert Żerkowski, a wynik w 83. minucie ustalił Szymon Soiński – po rzucie rożnym.

Dwa razy odrabialiśmy straty w tym meczu, najpierw przegrywając 1:2, a potem 2:3. Widać, że zespół nie spuszcza głów i gra dalej. To jest duży plus – komentuje trener Warty II Poznań Bartosz Majchrzak. – Pierwsza połowa była mocno pod nasze dyktando. Zdobyliśmy bramkę, ale zamiast potem iść ciosem i strzelić kolejne gole, trochę jakbyśmy się zadowolili tym prowadzeniem. To nas zgubiło, zaczęliśmy grać mniej agresywnie. Przeciwnicy to wyczuli i jeszcze przed przerwą wyrównali. Mam młody zespół, który w każdym meczu się uczy, zbiera doświadczenie. Ważne jest to, żeby chłopaki wyciągali wnioski i nie popełniali podobnych błędów w kolejnych meczach.

WARTA II POZNAŃ – HURAGAN POBIEDZISKA 3:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Korek (20. minuta), 1:1 (39.), 1:2 (61.), 2:2 Żerkowski (75.), 2:3 (80.), 3:3 Soiński (83.)
Warta II Poznań: Przybylak – Olszewski, Żerkowski, Rzepka, Ziętkowski – Lisowski, Sołtysiak – Poterski, Hyżyk, Korek – Forszpaniak. Grali także: Jarysz, Tomaszewski, Maćkowiak, Wędzikowski, Soiński, Włodarczak, Libera, Kalitta.