fbpx
Warta Poznań - GKS Tychy w Grodzisku Wlkp. Kamera Polsat Sport, transmisja; fot. Adam Ciereszko

Znamy termin meczu Warty Poznań w półfinale baraży o Ekstraklasę

We wtorek, 28 lipca o godz. 20:40 Warta Poznań zagra pierwszy mecz barażowy o awans do Ekstraklasy. Pojedynek będzie transmitowany przez Polsat Sport.

Niezależnie od wyniku sobotniego starcia ze Stomilem Olsztyn w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Fortuna 1 Ligi, „Zieloni” zakończą rozgrywki na trzecim miejscu. Da im to przywilej gospodarza zarówno w półfinale baraży, a jak i w ewentualnym piątkowym finale, którego zwycięzca zapewni sobie prawo gry w najwyższej lidze w przyszłym sezonie.

Mecze barażowe we wtorek 28 lipca zostaną rozegrane o 17:40 i 20:40. Wiadomo już, że starcie w Grodzisku Wlkp. rozpocznie się w tym drugim terminie. Wcześniej odbędzie się mecz w Radomiu.

Na razie nie jest jeszcze znany rywal zespołu trenera Piotra Tworka. Warta Poznań zagra z drużyną, która zakończy rozgrywki na szóstej pozycji. Dziś zajmuje ją Bruk-Bet Termalica Nieciecza i to zespół spod Tarnowa jest najbardziej prawdopodobnym rywalem „Zielonych”.

Teoretycznie do Grodziska może przyjechać również Miedź Legnica – jeśli przegra u siebie z GKS 1962 Jastrzębie, a Bruk-Bet Termalica Nieciecz pokona Odrę Opole. Wówczas Miedź spadnie na szóste miejsce, bo przy równym bilansie bezpośrednich spotkań, ma gorszy stosunek bramek od Termaliki. Ekipę z Niecieczy (przy jej porażce z Odrą) z kolei może jeszcze wyprzedzić w tabeli GKS Tychy, bo ma od niej korzystniejszy bilans bezpośrednich meczów. Tyszanie muszą wygrać z GKS Bełchatów.

Szanse na wyprzedzenie Bruk-Bet Termaliki mają również Chrobry Głogów (gra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem) i Puszcza Niepołomice (podejmuje Radomiaka Radom). Obie te ekipy nie uzyskały póki co licencji na grę w Ekstraklasie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to zgodnie z przepisami nie będą mogły przystąpić do baraży. Jeżeli więc Chrobry lub Puszcza zajmą szóstą lokatę, to wówczas wówczas Warta Poznań będzie miała we wtorek wolne i od razu awansuje do finału baraży.