fbpx
Warta Poznań - Stomil Olsztyn 1:2. Mateusz Szczepaniak

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 34. kolejki Fortuna 1 Ligi

Pierwsze trafienie w barwach Warty Poznań zaliczył w sobotę Mateusz Szczepaniak. Jego gol pozwolił objąć „Zielonym” prowadzenie w starciu ze Stomilem Olsztyn, ale ostatecznie nie dał nawet punktu.

Doświadczony napastnik, który zimą dołączył do zespołu trenera Piotra Tworka, dopiero drugi w tym roku raz wyszedł w podstawowym składzie. Wcześniej zagrał od pierwszej minuty w Legnicy, ale musiał opuścić boisko w przerwie ze względu na kontuzję. W sobotę grał do 78. minuty i, jak się później okazało, był autorem jedynego gola dla poznaniaków.

Bramka padła w 31. minucie po dobrej akcji i ataku prawym skrzydłem. Po podaniu Jakuba Kuzdry w polu karnym z piłką znalazł się Jakub Apolinarski, który zagrał piłkę wślizgiem w stronę Mateusza Szczepaniaka. Wprawdzie w akcję wmieszał się obrońca gości Wiktor Biedrzycki, przechwycił piłkę, ale nie potrafił jej wybić. Skorzystał z tego Mateusz Szczepaniak i z bliska pokonał bramkarza rywali.

To pierwsza bramka napastnika Warty Poznań, który jest już 16. strzelcem gola dla „Zielonych” w tym sezonie. Wcześniej wypracował dwa gole, więc w sumie ma już 3 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej. Uzyskał je w 9 występach, a w sumie przez 285 minut spędzonych na boisku.

Mimo że Jakub Apolinarski miał spory udział przy golu na 1:0, to jednak nie zaliczamy mu asysty. A to dlatego, że po zagraniu skrzydłowego Warty piłka nie trafiła bezpośrednio do Mateusza Szczepaniaka, tylko do zawodnika rywali.

BRAMKI:
11 – Mateusz Kupczak
8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki
5 – Michał Jakóbowski
3 – Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb
2 – Tomasz Boczek, Łukasz Spławski , samobójcza
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, Aleks Ławniczak, Mateusz Szczepaniak (+1)

ASYSTY:
10 – Michał Jakóbowski
7 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch, Jakub Kiełb
2 – Jakub Kuzdra, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski
1 – Tomasz Boczek, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
15 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski
12 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak
7 – Jakub Kiełb
5 – Serhij Napołow
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki, Bartosz Kieliba, Adrian Laskowski, Mateusz Szczepaniak
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Apolinarski, Łukasz Spławski, Aleks Ławniczak
1 – Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU