fbpx
Trening piłkarzy Warty Poznań. Jakub Kiełb

Piłkarze Warty Poznań rozpoczęli urlopy

Tydzień wolnego dostali piłkarze Warty Poznań po awansie do PKO Ekstraklasy. Na pierwszych zajęciach spotkają się w poniedziałek, 10 sierpnia.

„Zieloni” wywalczyli w piątek historyczny, bo dopiero drugi w dziejach klubu awans do Ekstraklasy. Wracają do niej po 25 latach przerwy. O tym sukcesie przesądziło piątkowe zwycięstwo 2:0 z Radomiakiem Radom w finale baraży o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.

Pierwszy mecz w nowym sezonie zespół trenera Piotra Tworka rozegra w niedzielę, 23 sierpnia, gdy na stadionie w Grodzisku Wlkp. podejmie Lechię Gdańsk. Póki co piłkarze Warty Poznań mają wolne. Po krótkich urlopach spotkają się w poniedziałek, 10 sierpnia. Wtedy rozpocznie się 5-dniowy obóz przygotowawczy „Zielonych” w Grodzisku Wlkp. – stamtąd drużyna uda się na mecz I rundy Pucharu Polski.

To spotkanie odbędzie się 15 lub 16 sierpnia, a przeciwnikiem beniaminka Ekstraklasy będzie zwycięzca pojedynku w rundzie wstępnej: Błękitni Stargard – Legionovia Legionowo. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 sierpnia o godz. 13.