fbpx

Rezerwy Warty Poznań z pierwszym punktem w IV lidze

Po nieudanym starcie sezonu druga drużyna „Zielonych” zdobyła swój pierwszy punkt w rozgrywkach PROEKO IV ligi. Podopieczni Bartosza Majchrzaka zremisowali na wyjeździe z GKS Dopiewo 0:0.

Pomimo ponad trzydziestostopniowego upału obie drużyny robiły wszystko, by zapewnić kibicom jak najwięcej emocji. Zwłaszcza Warciarze, którzy od początku spotkania często pojawiali się pod bramką rywali, starannie konstruując ofensywne akcje. Niestety nie potrafili sfinalizować żadnej z nich i do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Młodzi piłkarze Warty nadal kontrolowali boiskowe wydarzenia i wykreowali co najmniej kilka okazji, by wyjść na prowadzenie. Niemniej za każdym razem brakowało im precyzji albo obrona gospodarzy stawała na wysokości zadania i blokowała strzały „Zielonych”.

Nie był to jednak mecz tylko do jednej bramki. Piłkarze GKS Dopiewo również wypracowali kilka sytuacji, ale im także brakowało skuteczności. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Byliśmy zespołem, który miał większe posiadanie piłki i narzucał swój sposób gry. Niestety brakowało nam cierpliwości, dokładności oraz trafności decyzji pod polem karnym rywala. Mimo kilku dogodnych okazji nie zdołaliśmy zdobyć bramki i mecz zakończył się podziałem punktów – mówił po ostatnim gwizdku trener Bartosz Majchrzak.

Cieszy progres jaki zrobiliśmy w tygodniu, czego efekty było widać na boisku w Dopiewie. W nadchodzącym czasie będziemy musieli pracować nad aspektami, które nie funkcjonowały w tym meczu. Jednocześnie zbieramy kolejne cenne doświadczenie, którego jako młody zespół tak naprawdę jeszcze nie mamy – dodał szkoleniowiec rezerw Warty.

Warto dodać, że podczas sobotniego spotkania w drugim zespole „Zielonych” zadebiutowało trzech piłkarzy: Ernest Korek, Dawid Forszpaniak oraz Mikołaj Stangel. – Cieszę się, że młodzi zawodnicy bez kompleksów wchodzą w dorosłą piłkę i zbierają doświadczenie, które będzie procentowało – skomentował ich występ trener Majchrzak.

W przyszłym tygodniu piłkarze z drugiej drużyny Warty zmierzą się w „Ogródku” ze swoją imienniczką – Wartą Międzychód.

GKS Dopiewo – WARTA II POZNAŃ 0:0 (0:0)

Warta II Poznań: Leo Przybylak – Mateusz Wojciechowski, Radosław Rzepka, Kamil Ziętkowski, Stanisław Jarysz, Mateusz Sołtysiak, Maksymilian Lisowski, Ernest Korek (65. Mikołaj Stangel), Kajetan Szmyt), Maksymilian Hyżyk (80. Filip Wędzikowski), Dawid Forszpaniak (60. Jakub Poterski).