fbpx
Łukasz Spławski odchodzi z Warty Poznań

Łukasz Spławski odchodzi z Warty Poznań

Po siedmiu sezonach spędzonych w Warcie Poznań z Klubem żegna się Łukasz Spławski. Doświadczony napastnik związał się umową z Puszczą Niepołomice.

Umowa 29-letniego piłkarza skończyła się 31 lipca i jako wolny zawodnik Łukasz Spławski podpisał kontrakt z I-ligowcem. – Chcieliśmy rozmawiać z Łukaszem o nowej umowie, ale planowaliśmy rozpocząć negocjacje za około dwa tygodnie. Wiedzieliśmy, że Łukasz dostał konkretną propozycję z innego klubu i nie może czekać tak długo na naszą ofertę. Dlatego rozumiemy jego decyzję i fakt, że zdecydował się podpisać kontrakt z Puszczą Niepołomice – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf.

Łukasz Spławski to jeden z tych piłkarzy, którzy przeszli z „Zielonymi” drogę od III ligi do awansu do Ekstraklasy. Na Drogę Dębińską trafił w 2013 roku z Nielby Wągrowiec. W barwach poznańskiego klubu rozegrał 138 oficjalnych spotkań, w których zdobył 28 bramek. Dwa trafienia zaliczył w 13 występach w zakończonym sezonie Fortuna 1 Ligi. W jego trakcie Łukasz Spławski najpierw leczył kontuzję barku, a gdy jesienią wrócił do drużyny, zaznaczył swoją obecność golem, który dał Warcie Poznań wyjazdowe zwycięstwo z GKS Bełchatów.

W końcówce rozgrywek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i dołożył drugą bramkę. Było to również w wygranym meczu na obcym stadionie – przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. W finale baraży o Ekstraklasę, to po faulu na Łukaszu Spławskim został podyktowany rzut karny, po którym „Zieloni” wyszli na prowadzenie 1:0.

Łukaszu, dziękujemy za te 7 lat w zielono-białych barwach, za każdy występ i 28 bramek dla Warty Poznań. W imieniu całej Zielonej Rodziny życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!