fbpx

Warta Poznań rozpoczęła okres przygotowawczy

“Zieloni” popołudniowym treningiem zainaugurowali serię zajęć, które odbędą podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Obóz potrwa aż do wyjazdu na mecz Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard.

Przypomnijmy, że w poniedziałkowy poranek piłkarze, trenerzy oraz pracownicy Warty poddali się testom na obecność koronawirusa. Każda z 59 osób, od której pobrano wymaz otrzymała wynik negatywny, dzięki czemu obóz w Grodzisku Wielkopolskim mógł rozpocząć się bez żadnych przeszkód.

Dzisiejszy trening odbył się na jednym z boisk treningowych przy Stadionie Dyskobolii. W trzech najbliższych dniach Warciarze mają zaplanowane po dwie jednostki treningowe. – Chcemy maksymalnie wykorzystać nasz pobyt w Grodzisku, żeby po pierwsze: wejść w rytm treningowy, a po drugie: jak najszybciej wprowadzić nowych zawodników do zespołu i zaznajomić ich z tym, co będziemy grać w nowym sezonie – mówi trener Piotr Tworek.

Efekty pracy z tego tygodnia będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę, kiedy to Warta Poznań zagra w Pucharze Polski z Błękitnymi Stargard. – Już w tym meczu będziemy chcieli zaprezentować się jako zespół “po retuszu” – podkreśla szkoleniowiec beniaminka PKO Ekstraklasy.