fbpx

Warta Poznań rozpocznie sezon od meczu z Błękitnymi Stargard

Już w niedzielę Warta Poznań zainauguruje nowy sezon. Zagra w Stargardzie z Błękitnymi o awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

“Zieloni” po pomyślnym przejściu poniedziałkowych badań na obecność koronawirusa, we wtorek rozpoczęli krótki obóz w Grodzisku Wielkopolskim. – Chcemy maksymalnie wykorzystać nasz pobyt w Grodzisku, żeby po pierwsze: wejść w rytm treningowy, a po drugie: jak najszybciej wprowadzić nowych zawodników do zespołu i zaznajomić ich z tym, co będziemy grać w nowym sezonie – mówił na samym początku obozu trener Piotr Tworek.

Wspomniani przez szkoleniowca Warty nowi zawodnicy to: 22-letni pomocnicy Konrad Handzlik i Mateusz Czyżycki, 21-letni bramkarz Daniel Bielica oraz 29-letni napastnik Mateusz Kuzimski. Handzlik i Czyżycki zostali Warciarzami jeszcze przed rozpoczęciem obozu, a Bielica i Kuzimski dołączyli do zespołu w trakcie zgrupowania.

Przeciwnikiem “Zielonych” będzie zespół na co dzień rywalizujący w II lidze. W minionym sezonie Błękitni zajęli 12. miejsce w tabeli, zdobywając 47 punktów w 34 meczach.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie w Stargardzie.