fbpx
Błękitni Stargard - Warta Poznań 3:3, k. 4:5 w Pucharze Polski. Trener Piotr Tworek

Trener Warty Poznań po meczu w Stargardzie: „Budowa zespołu trwa”

W pierwszym meczu sezonu 2020/21 piłkarze Warty Poznań awansowali do 1/16 Fortuna Pucharu Polski po tym jak zremisowali 3:3 z Błękitnymi Stargard i wygrali 5:4 konkurs rzutów karnych. Oto, jak niedzielne spotkanie podsumował trener „Zielonych”, Piotr Tworek:

Przeszliśmy do kolejnej rundy Pucharu Polski i to jest w tej chwili najważniejsze, bo wiemy, że Warta Poznań w tych rozgrywkach zawsze miała pod górkę. Dzisiaj zrobiliśmy pierwszy krok, jesteśmy w 1/16 finału i czekamy na losowanie, po którym będziemy wiedzieli, z kim zmierzymy się w kolejnej rundzie.

Sam mecz był ciężki dla nas. Dzisiaj po raz pierwszy wystąpiliśmy w takim zestawieniu, zagrał zupełnie nowy środek pola. Mecz pokazał, że czeka nas jeszcze dużo pracy, ale nie zapominajmy o tym, że po krótkich urlopach spotkaliśmy się dopiero we wtorek. W naszej grze było sporo mankamentów, ale też dużo pozytywów, co na pewno cieszy po tym wyjątkowo krótkim okresie przygotowawczym. Teraz przygotowujemy się już do meczu z Lechią Gdańsk i dalsza budowa zespołu.

Daniel Bielica na sobotnim treningu razem z Adrianem Lisem dobrze bronili rzuty karne całej naszej grupy. Wybronił bodajże cztery strzały z jedenastu metrów i dzisiaj stanął na wysokości zadania. Mateusz Kuzimski i Konrad Handzlik zmusili go do jeszcze większego wysiłku, przedłużając emocje w tym meczu. Daniel Bielica pokazał, że ma spokój w grze i na pewno to będzie ciekawa para naszych bramkarzy.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU