fbpx
Warta II Poznań. Kamil Ziętkowski

Przegrana Warty II Poznań w IV lidze. Jedna dobra połowa nie wystarczyła

Nie udało się drugiej drużynie Warty Poznań odnieść kolejnego zwycięstwa w IV lidze. W ósmej kolejce rozgrywek poznaniacy przegrali na wyjeździe z Obrą Kościan 1:3.

Zespół trenera Bartosza Majchrzaka przystępowali do meczu w Kościanie podbudowany efektownym zwycięstwem 7:0 z TPS Winogrady. W starciu z Obrą młodzi zawodnicy Warty Poznań dominowali na boisku i prezentowali się lepiej od gospodarzy. Nie przełożyło się to jednak na gole. Piłkarze na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Sytuacja na boisku zmieniła się po wznowieniu gry. Zawodnicy z Kościana wykorzystali błąd w szeregach „Zielonych” i szybko strzelili pierwszego gola. Poznaniacy już po kilku minutach odpowiedzieli bramką z rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu Maksymiliana Lisowskiego Mateusz Szczepaniak głową umieścił piłkę w siatce.

Niestety, tak szybko jak „Zieloni” doprowadzili do remisu, tak znów musieli odrabiać straty – gospodarze wyszli na prowadzenie po ponownym trafieniu Tomasza Marcinkowskiego. Pod koniec meczu sędzia podyktował jeszcze rzut karny dla Obry, a na gola zamienił go Mariusz Józefiak. Drugi zespół Warty Poznań walczył jeszcze o odwrócenie losów meczu: okazje do zdobycia bramki mieli Maksymilian Hyżek oraz Albert Żerkowski. Wynik już się jednak nie zmienił.

Zagraliśmy dzisiaj tak naprawdę dwa mecze. Świetny w pierwszej połowie i o wiele gorszy w drugiej części. Jest takie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. To się tutaj sprawdziło – ocenia trener Bartosz Majchrzak.

W następnej kolejce drużyna Warty II Poznań podejmie w „Ogródku” LKS Gołuchów. Mecz odbędzie się w niedzielę, 20 września o godzinie 12:00.

OBRA 1912 KOŚCIAN – WARTA II POZNAŃ 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Marcinkowski (48. minuta), 1:1 Szczepaniak (54.), 2:1 Marcinkowski (60.), 3:1 Józefiak (82.)

Warta II Poznań: Bartosz Dubel – Albert Żerkowski, Łukasz Maćkowiak, Kamil Ziętkowski (60. Stanisław Jarysz), Szymon Soiński, Mateusz Sołtysiak, Mateusz Wojciechowski (65. Mikołaj Stangel), Dominik Konopacki (46. Maksymilian Hyżyk), Maksymilian Lisowski, Filip Wędzikowski (75. Jakub Poterski), Mateusz Szczepaniak.