fbpx
Nowy kontrakt trenera Piotra Tworka z Wartą Poznań

Nowy kontrakt trenera Piotra Tworka z Wartą Poznań

Kontrakt ważny do końca sezonu 2020/21 z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał z Wartą Poznań trener Piotr Tworek. – Zdecydowaliśmy się renegocjować warunki kontraktu tak, aby dostosować go do warunków ekstraklasowych – mówi dyrektor sportowy Robert Graf.

Trener Piotr Tworek złożył w czwartek podpis pod nową umową z Wartą Poznań. – Przede wszystkim dziękuję całemu zarządowi za zaufanie – mówi szkoleniowiec i dodaje: – Wierzę w to, że praca, którą wykonujemy przyniesie efekty w Ekstraklasie. Ze swojej strony mogę obiecać, że każdą chwilę w klubie i na treningach poświęcę na to, żeby zespół cały czas się rozwijał, był jeszcze lepszy,  zadowalał kibiców swoją grą i był powodem do dumy dla klubu.

Podpisaliśmy z trenerem Piotrem Tworkiem nowy kontrakt, który obowiązuje do końca sezonu i zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok. Osiągnęliśmy w poprzednim sezonie sukces, wywalczyliśmy awans i zdecydowaliśmy się renegocjować warunki kontraktu tak, aby dostosować go do warunków ekstraklasowych – tłumaczy dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to naturalny ruch, który jest docenieniem pracy, wykonanej przez trenera przez ponad rok pobytu w Warcie Poznań. Trener po prostu zasłużył na nowy kontrakt. Cieszymy się, że nadal jest na straży i na czele tej drużyny.

45-letni szkoleniowiec prowadzi „Zielonych” od 17 czerwca 2019 roku. W swoim pierwszym sezonie zajął z zespołem trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i po zwycięskich barażach wprowadził go do PKO Ekstraklasy, co jest największym sukcesem klubu od ponad 25 lat. Warta Poznań pod wodzą trenera Piotra Tworka rozegrała  41 oficjalnych spotkań, w których zdobywała średnio 1,71 punktu na mecz.  Ich bilans to 20 zwycięstw, 9 remisów i 12 porażek.