fbpx
Wisła Płock - Warta Poznań 1:3

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 5. kolejce PKO Ekstraklasy

Bramka i dwie asysty w meczu z Wisłą Płock sprawiły, że Łukasz Trałka został zdecydowanym liderem klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań. W statystykach uwzględniamy dorobek tego sezonu w rozgrywkach PKO Ekstraklasy i Fortuna Pucharu Polski.

W piątej kolejce ligowej doczekaliśmy się goli strzelanych przez piłkarzy Warty Poznań. Dwie pierwsze bramki padły po uderzeniach głową środkowych obrońców „Zielonych” – Aleksa Ławniczaka i Bartosza Kieliby. Pierwszy trafił do siatki przed przerwą, a drugi krótko po zmianie stron. W obu akcjach asystował Łukasz Trałka, który ostatnio wykonuje stałe fragmenty gry pod bramką rywali. W Płocku najpierw dośrodkował z rzutu rożnego, a do Bartosza Kieliby zagrywał z rzutu wolnego.

Przed końcem meczu doświadczony pomocnik Warty Poznań jeszcze sam pokonał bramkarza gospodarzy, gdy efektownym uderzeniem zza linii pola karnego posłał piłkę do bramki tuż przy słupku. W sumie Łukasz Trałka jednego popołudnia uzyskał 3 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej i jest jej liderem.

W zestawieniach najskuteczniejszych piłkarzy „Zielonych” bierzemy pod uwagę także występy pucharowe, a przypomnijmy, że w pierwszej rundzie poznaniacy zremisowali 3:3 z Błękitnymi Stargard, a awans wywalczyli w rzutach karnych.

BRAMKI:
1 – Gracjan Jaroch (1 w Pucharze Polski), Mateusz Kuzimski (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak (+1), Bartosz Kieliba (+1), Łukasz Trałka (+1)

ASYSTY:
2 – Łukasz Trałka (+2)
1 – Mateusz Czyżycki (1 w Pucharze Polski), Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
3 – Łukasz Trałka
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Mateusz Kuzimski, Konrad Handzlik, Adrian Laskowski, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU