fbpx
Trening Warty Poznań. Piłka

Piłkarze Warty Poznań na razie trenują indywidualnie

Do środy zajęcia indywidualne, potem treningi w małych grupach, a powrót do normalnego mikrocyklu dopiero w przyszłym tygodniu – tak wygląda plan zespołu Warty Poznań na najbliższe dni.

W minioną niedzielę „Zieloni” mieli zagrać mecz z Legią Warszawa w 6. kolejce PKO Ekstraklasy. Pojedynek został jednak odwołany w związku z wykrytymi przypadkami koronawirusa w poznańskim klubie. Testy przeprowadzone w ubiegłym tygodniu oraz w weekend potwierdziły zakażenie u 8 osób, które zostały odizolowane i skierowane na 10-dniową kwarantannę.

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN piłkarze Warty Poznań trenują teraz indywidualnie. Zawodnicy otrzymali wykaz ćwiczeń do wykonania i muszą codziennie wysyłać raport z urządzeń, które rejestrują aktywność fizyczną.

Od czwartku zespół trenera Piotra Tworka ma już wrócić do treningów na boisku, ale, tak jak to miało miejsce wiosną, zajęcia będą się odbywały w grupach, po 4 graczy na połowie boiska. Na niedzielę są zaplanowane kolejne testy dla osób, które miały teraz negatywny wynik badań na obecność COVID-19: zawodników, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu. W przypadku pomyślnych wyników Warta Poznań ma dostać zgodę na powrót do treningów zespołowych od początku przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy, że najbliższy mecz ligowy „Zieloni” zagrają w poniedziałek, 19 października w Bielsku-Białej z innym beniaminkiem PKO Ekstraklasy, Podbeskidziem.