fbpx
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2. Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 7. kolejce PKO Ekstraklasy

Mateusz Kuzimski strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie i z dwoma trafieniami – wcześniej zdobył bramkę w Pucharze Polski – jest najlepszym strzelcem Warty Poznań w tym sezonie. W klasyfikacji kanadyjskiej ma 2 punkty, podobnie jak Adrian Laskowski, który wypracował drugą bramkę dla „Zielonych” w meczu z Podbeskidziem Bielsko- Biała (2:1).

Drużyna trenera Piotra Tworka wygrała drugi z rzędu mecz ligowy. I to znów na wyjeździe, bo poprzednio zgarnęła 3 punkty na stadionie Wisły Płock. Wtedy dwa pierwsze gole strzelili obrońcy, a tym razem wynik otworzył Mateusz Kuzimski. 29-letni napastnik, jeden z najlepszych snajperów poprzedniego sezonu Fortuna 1 Ligi, niedawno debiutował w PKO Ekstraklasie, a teraz mógł wreszcie cieszyć się z pierwszego trafienia w tych rozgrywkach. Dla Mateusza Kuzimskiego to drugi gol w barwach Warty Poznań – debiutanckiego strzelił w starciu z Błękitnymi Stargard w Pucharze Polski.

Asystę przy bramce na 1:0 zaliczył Jakub Kuzdra, który z pierwszym punktem wskoczył do klubowej klasyfikacji kanadyjskiej. Dwa punkty ma w niej już Adrian Laskowski. Kapitan „Zielonych” w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i tak zagrał do Mateusza Kupczaka, że ten mógł z bliska dać Warcie Poznań zwycięstwo.

W poprzednim sezonie Mateusz Kupczak był najlepszym strzelcem zespołu. Uzbierał 13 bramek, ale aż 11 padło po strzałach z rzutów karnych. W Ekstraklasie miał dotychczas 2 gole, oba strzelone jeszcze w Barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Poprzednio Mateusz Kupczak posłał piłkę do siatki w Ekstraklasie ponad 4 lata temu, w meczu z Cracovią (3:2) z lipca 2016 roku. Co ciekawe, teraz pomocnik „Zielonych” zapewnił wygraną drużynie w starciu z klubem, w którym w 2013 roku zadebiutował w Ekstraklasie.

BRAMKI:
2 – Kuzimski (1 w Pucharze Polski) (+1)

1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak (+1)

ASYSTY:
2 – Łukasz Trałka

1 – Mateusz Czyżycki (1 w Pucharze Polski), Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Jakub Kuzdra (+1), Adrian Laskowski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
3 – Łukasz Trałka

2 – Mateusz Kuzimski, Adrian Laskowski
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra