fbpx
Drużyna amp futbolu Warty Poznań

Warta Poznań zagra w Łodzi w III Turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. „Drużyna się powiększa”

Cieszymy się bardzo ze w tych ciężkich czasach możemy rywalizować na boisku – mówi Bartosz Skrzypek, kapitan Warty Poznań przed zaplanowanym na ten weekend III Turniejem Amp Futbol Ekstraklasy.

Na półmetku rywalizacji o mistrzostwo Polski amp futboliści Warty Poznań mają na koncie 4 punkty i zajmują czwarte miejsce w tabeli. O 3 punkty wyprzedzają gospodarza najbliższego turnieju, Widzew Łódź. Liderem i zdecydowanym faworytem do sięgnięcia po tytuł jest Legia Warszawa, która wygrała wszystkie osiem spotkań w sezonie.

Gdyby Warcie Poznań udało się urwać punkty stołecznemu zespołowi, jak również ekipie Husarii Kraków, byłoby to sensacją. – Chcemy na pewno znów nawiązać walkę z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pamiętamy o przegranej 1:2 w pierwszym turnieju, gdy byliśmy bardzo blisko remisu – mówi Dariusz Sylwestrzak, trener „Zielonych”.

Cieszymy się bardzo ze w tych ciężkich czasach możemy rywalizować na boisku. Na pewno będziemy chcieli przełożyć na rywalizację na boisku tę ciężką pracę, którą wykonujemy na treningach – podkreśla kapitan zespołu, Bartosz Skrzypek.

Drużyna amp futbolu Warty Poznań. Bramkarz Przemysław Nadobny

W premierowym sezonie Warty Poznań w Amp Futbol Ekstraklasie liczą się jednak nie tylko wyniki sportowe. Zespół popularyzuje dyscyplinę w Poznaniu i w całej Wielkopolsce. Dotąd amp futbol był nieobecny w stolicy regionu i w promieniu mniej więcej 100 km od niej. Jak podkreśla trener Dariusz Sylwestrzak, w drużynie są nowi zawodnicy, którzy szybko uczą się gry w amp futbol. – Z każdym treningiem zawodnicy lepiej rozumieją grę. Duże postępy zrobił Dawid Kaczmarek. Jeszcze niedawno przewracał się, próbując biegać o kulach, nie wytrzymywał 5 minut meczu. A dzisiaj biega, asystuje i ma sytuacje strzeleckie. Czekamy teraz na gola. Najbardziej ucieszyłaby go pewnie bramka w meczu z Legią – uważa szkoleniowiec. – Do kadry wraca Dawid Nowak, co zapewni nam więcej spokoju w środku pola. Do drużyny dołączył nowy zawodnik, Kacper Przekwas. Drużyna się powiększa. Jesteśmy w kontakcie z potencjalnymi nowymi zawodnikami – dodaje.

W ostatnich meczach sezonu Warta Poznań będzie musiała sobie radzić bez Mateusza Warakomskiego, autora pierwszej, historycznej bramki dla „Zielonych” w Ekstraklasie. – Mateusz dochodzi do zdrowia po reamputacji. Umówiliśmy się, że wróci do zespołu w przyszłym sezonie. Nie chcemy ryzykować i czekamy, aż rany się zagoją – tłumaczy trener Dariusz Sylwestrzak. A kapitan Bartosz Skrzypek dodaje: – „Mati” jest w trakcie rehabilitacji i nie może się już doczekać powrotu na boisko.

TERMINARZ III TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY W ŁODZI

Sobota, 24 października
godz. 11:00: Widzew Łódź – Legia Warszawa
godz. 12:15: Husaria Kraków – WARTA POZNAŃ
godz. 13:30: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa
godz. 15:00: Widzew Łódź – Husaria Kraków
godz. 16:15: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – WARTA POZNAŃ

 NIEDZIELA 25 października
godz. 8:30:  Husaria Kraków – Legia Warszawa
godz. 9:45: Widzew Łódź – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 11:15: Legia Warszawa –  WARTA POZNAŃ
godz. 12:30: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Husaria Kraków
godz. 14:00:  Widzew Łódź – WARTA POZNAŃ

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na żywo na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.