fbpx
Warta II Poznań

Minimalna porażka Warty II Poznań

Drugi zespół Warty Poznań nadal pozostaje bez ligowego zwycięstwa w roli gości. W meczu 17. kolejki Proeko IV ligi poznaniacy przegrali 0:1 z Polonią 1912 Leszno.

Przez pierwsze minuty gry „Zieloni” prezentowali się dobrze na boisku. Prawą stroną przedzierał się Szymon Soiński, który posyłał piłki w pole karne do lepiej ustawionych kolegów. Poznaniacy szukali okazji do otwarcia wyniku, mieli swoje szanse po stałych fragmentach gry, jednak piłka nie trafiła do siatki gospodarzy.

Z biegiem czasu role zaczęły się odwracać i to piłkarze Polonii przejęli inicjatywę. Byli przy tym skuteczniejsi i w 19. minucie strzelili gola. Zawodnicy trenera Bartosza Majchrzaka trzykrotnie blokowali piłkę po strzałach rywali, jednak w końcu drogę do bramki znalazł Adam Piwoński. Kilka minut później poznański golkiper, Bartosz Dubel, ponownie wyciągnął piłkę z siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

„Zieloni” próbowali odpowiedzieć przeciwnikom. Mikołaj Narożny posłał piłkę wzdłuż bramki, jednak minęła ona pole karne. Poznaniacy mieli również dwie dobre okazje po rzutach wolnych, ale bezpośrednie uderzenia na bramkę były nieskuteczne. Zmiany wyniku nie przyniosło też uderzenie z dystansu Mikołaja Narożnego pod koniec pierwszej połowy.

W drugiej części gry gospodarze zaatakowali mocniej i coraz częściej oddawali strzały na bramkę poznaniaków. Dobrze spisywał się jednak Bartosz Dubel, który miał w Lesznie sporo pracy. Niebezpiecznie pod bramką Warty zrobiło się w 69. minucie meczu. Najpierw poznaniaków od straty gola uchronił Bartosz Dubel, a później poprzeczka.

Zawodnicy Polonii cały czas przedzierali się na połowę „Zielonych”, z kolei drugi zespół Warty nie stwarzał sobie dogodnych sytuacji. Pojedyncze próby strzałów z dystansu nie zmuszały bramkarza rywali do trudnych interwencji. W doliczonym czasie gry poznaniacy mieli jeszcze nadzieję na remis po trzech rzutach wolnych, ale nie zdołali zmienić wyniku.

Przed Wartą II Poznań zaległy mecz z 12. kolejki ligowej – z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się w środę, 18 listopada o godz. 19. Poznaniacy tym razem podejmą gości w Grodzisku Wielkopolskim.

Polonia 1912 Leszno – Warta II Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Piwoński (19. minuta)
Warta II Poznań: Bartosz Dubel – Stanisław Jarysz, Hubert Kaptur (60. Maksymilian Hyżyk), Albert Żerkowski, Szymon Soiński, Mateusz Sołtysiak (86. Klaudiusz Marecki), Antonio Asani (46. Dominik Konopacki), Maksymilian Lisowski, Jakub Poterski, Mikołaj Dorsz (66. Wiktor Król), Mikołaj Narożny (76. Szymon Włodarczyk).