fbpx
Mario Rodriguez (Warta Poznań)

Mario Rodriguez przejdzie artroskopię stawu skokowego

Skrzydłowy Warty Poznań, Mario Rodriguez w najbliższych dniach podda się zabiegowi kontuzjowanego stawu skokowego i wróci do treningów z drużyną w styczniu przyszłego roku.

Problemy Hiszpana zaczęły się w trakcie niedawnego meczu ze Stalą Mielec. Piłkarz musiał zejść z boiska jeszcze w pierwszej części gry. – Doszło do odnowienia konfliktu tylnego w stawie skokowym, w wyniku czego ucierpiał i naruszył się chrząskozrost kostki trójkątnej – objaśnia Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań. Zawodnik był leczony zachowawczo. – Mario podjął próbę powrotu do treningów. Była duża poprawa, ale nie na tyle, żeby odzyskał pełen komfort. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy o artroskopii stawu skokowego i resekcji kostki trójkątnej. Mario przejdzie ten zabieg w Barcelonie.

Piłkarz jest już w Hiszpanii i najbliższych dniach podda się zabiegowi. Przeprowadzą go dr Gil Rodas i dr Jordi Puigdellivol ze sztabu medycznego FC Barcelona. – W styczniu zawodnik wznowi treningi z zespołem Warty Poznań – mówi Bartłomiej Smuniewski.

Mario Rodriguez jest piłkarzem „Zielonych” od połowy września tego roku. Wystąpił dotychczas w 6 meczach PKO Ekstraklasy i 1 w ramach Fortuna Pucharu Polski. Spędził na boisku 335 minut.

W imieniu całej Zielonej Rodziny Warty Poznań życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!