fbpx
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2. Łukasz Trałka

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 13. kolejce PKO Ekstraklasy

Łukasz Trałka wypracował już czwartego gola dla Warty Poznań w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W ten sposób doświadczony pomocnik wyrównał aż trzy rekordy swojej  kariery! Michał Jakóbowski trafił do siatki w drugim kolejnym meczu i wskoczył na drugie miejsce klubowej klasyfikacji strzelców.

Łukasz Trałka podaje, a Michał Jakóbowski posyła piłkę do siatki – taką sytuację oglądaliśmy przed tygodniem w Białymstoku (przy bramce na 2:2), a także w sobotnim starciu z Pogonią Szczecin (1:2) w Grodzisku Wlkp. Przeciwko Jagiellonii skrzydłowy „Zielonych” zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie po ładnym strzale w górny róg bramki, a teraz z bliska uderzył głową i pokonał bramkarza Pogoni, Dante Stipicę. W ten sposób Michał Jakóbowski jest już drugim strzelcem zespołu w tym sezonie, ex-aequo z Łukaszem Trałką i Janem Grzesikiem.

Łukasz Trałka systematycznie zbiera też asysty. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie wypracował kontaktowego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To już piąte w tym sezonie podanie 36-letniego piłkarza, które kończy się bramką dla Warty Poznań – 4 w PKO Ekstraklasie i 1 w Fortuna Pucharze Polski.

Lider drugiej linii „Zielonych” rozgrywa właśnie 17 sezon w Ekstraklasie i tylko raz udało mu się uzyskać 4 asysty. Było to dokładnie 10 lat temu. Sezon ligowy 2010/11 Łukasz Trałka zakończył z 3 golami i 4 asystami. Rozegrał wówczas 26 meczów. Teraz ma taką samą liczbę zagrań zakończonych golami, tyle że w 13 występach!

Z kolei 5 asyst we wszystkich rozgrywkach w sezonie to wyrównanie najlepszego wyniku Łukasza Trałki sprzed 5 lat. Jesienią 2015 roku i wiosną 2016 roku wypracował 3 gole dla Lecha Poznań w Ekstraklasie, 1 w Pucharze Polski i 1 w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wiele wskazuje na to, że nasz zawodnik pobije i ten rekord w tym sezonie.

Ma też szansę ustanowić jeszcze jeden. Otóż 7 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej obecnego sezonu to również wyrównanie najlepszego wyniku w karierze Łukasza Trałki. Tyle punktów uzbierał we wspomnianym sezonie w Polonii Warszawa (3 gole i 4 asysty) oraz dwukrotnie w barwach Lecha Poznań: rozgrywki 2015/16 (2 gole + 5 asyst) i 2017/18 (7 bramek).

BRAMKI:
7 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski)
2 – Łukasz Trałka (1 w PP), Jan Grzesik, Michał Jakóbowski (+1)
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak

ASYSTY:
5 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski) (+1)
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra (+1)
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Mateusz Kuzimski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
8  – Mateusz Kuzimski
7 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WARTA POZNAŃ – POGOŃ SZCZECIN