fbpx
Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1. Robert Janicki i Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 14. kolejce PKO Ekstraklasy

Robert Janicki strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie, a Mateusz Kuzimski wypracował bramkę w drugim z rzędu wyjazdowym pojedynku Warty Poznań. Najlepszy strzelec zespołu jest liderem klubowej punktacji kanadyjskiej po meczu ze Śląskiem Wrocław w 14. Kolejce PKO Ekstraklasy.

Na stadionie we Wrocławiu piłkarze trenera Piotra Tworka oddali aż 19 strzałów na bramkę (o 4 więcej niż gospodarze). Autorem 4 z nich był Robert Janicki i 3 próby były celne. – jedna zakończyła się golem kontaktowym. To była bez wątpienia dobra zmiana w wykonaniu ofensywnego pomocnika poznańskiej drużyny. Robert Janicki nie miał nawet okazji cieszyć się specjalnie z pierwszego trafienia w Ekstraklasie, bo zespół chciał jak najszybciej wbić wyrównującą bramkę.

23-letni zawodnik, który występuje w Warcie Poznań od blisko 3 lat strzelił właśnie 15 gola w barwach „Zielonych” i pierwszego od ponad pięciu miesięcy. Ostatni raz Robert Janicki pokonał bramkarza przeciwnika w lipcowym meczu z Puszczą Niepołomice. W obecnym sezonie właśnie rozpoczął zbieranie punktów do punktacji kanadyjskiej.

Jej liderem jest Mateusz Kuzimski, który dołożył już drugą asystę do 7 bramek zdobytych w tym sezonie dla Warty Poznań. Doświadczony napastnik jest też najlepszym strzelcem beniaminka w bieżących rozgrywkach.

BRAMKI:
7 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski)
2 – Łukasz Trałka (1 w PP), Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Robert Janicki (+1)

ASYSTY:
5 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Mateusz Kuzimski (+1)
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
9  – Mateusz Kuzimski
7 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ŚLĄSK WROCŁAW – WARTA POZNAŃ