fbpx
Wyjazd piłkarzy Warty Poznań na obóz do Grodziska Wlkp. Michał Kopczyński

Warta Poznań wyjechała na obóz do Grodziska Wlkp.

Na pierwszy tej zimy obóz przygotowawczy wyjechali w poniedziałek piłkarze Warty Poznań. „Zieloni” będą trenowali w Grodzisku Wlkp. do soboty, a dzień wcześniej rozegrają sparing z Pogonią Szczecin.

Drużyna trenera Piotra Tworka ma za sobą tydzień treningów w Poznaniu oraz sobotnią grę wewnętrzną, która odbyła się na jednym z bocznych boisk stadionu w Grodzisku Wlkp. Klub dzierżawi tamtejszy obiekt, zespół rozgrywa na nim swoje mecze ligowe w roli gospodarza od półtora roku i to tam spędzi dwa tygodnie na obozach przygotowawczych do drugiej części sezonu PKO Ekstraklasy.

Pierwsze zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do soboty, a drugie jest zaplanowane na kolejny tydzień. W czasie trwania obozów poznaniacy zmierzą się w meczach kontrolnych z Pogonią Szczecin (w piątek, 15 stycznia w Szczecinie) oraz Widzewem Łódź (w piątek, 22 stycznia; miejsce do ustalenia).

Do Grodziska Wlkp. trener Piotr Tworek zabrał 24 zawodników, którzy byli w kadrze zespołu w rundzie jesiennej. Do autokaru nie wsiadł wracający do zdrowia po operacji kolana Nikodem Fiedosewicz oraz Mario Rodriguez. Hiszpan przeszedł jesienią zabieg stawu skokowego i właśnie kończy rehabilitację w swojej ojczyźnie. Do Poznania ma przylecieć w tym tygodniu i udać się z drużyną na drugi obóz w Grodzisku Wlkp.

KADRA WARTY POZNAŃ NA PIERWSZY OBÓZ W GRODZISKU WLKP. (11-16 stycznia 2021 r.)

Bramkarze: Daniel Bielica, Adrian Lis; Obrońcy: Jan Grzesik, Robert Ivanov, Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak, Filip Małek, Mateusz Spychała; Pomocnicy: Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Michał Kopczyński, Mateusz Kupczak, Adrian Laskowski, Mariusz Rybicki, Dominik Smykowski, Kajetan Szmyt, Łukasz Trałka, Mateusz Wojciechowski; Napastnicy: Mateusz Kuzimski, Gracjan Jaroch.