fbpx
Dominik Smykowski wypożyczony z Warty Poznań do Skry Częstochowa

Dominik Smykowski wypożyczony do Skry Częstochowa

Wychowanek Warty Poznań, niespełna 20-letni pomocnik Dominik Smykowski spędzi resztę tego sezonu na wypożyczeniu do II-ligowej Skry Częstochowa.

Dominik jest młodym zawodnikiem i przede wszystkim potrzebuje regularnych występów. W pierwszej drużynie Warty Poznań miałby wiosną niewielkie szanse na grę. Zależało nam na tym, żeby zawodnik mógł grać na wyższym poziomie, niż IV liga, w której występuje nasz drugi zespół. Dlatego cieszymy się, że przekonał do siebie sztab Skry Częstochowa i to barwy tego klubu będzie reprezentował do końca sezonu. Wierzymy w to, że po tych kilku miesiącach gry na poziomie centralnym wróci do nas latem i będzie gotowy do podjęcia walki o miejsce w kadrze „Zielonych” – mówi dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Robert Graf.

Dominik Smykowski jest wychowankiem Warty Poznań. Jeszcze jako junior 2,5 sezonu spędził w juniorskich drużynach Zagłębia Lubin. Od 2017 roku znów gra i trenuje w Warcie. Do kadry pierwszego zespołu został włączony w czerwcu ubiegłego roku, a pod koniec lipca zadebiutował w drużynie trenera Piotra Tworka, w spotkaniu Fortuna 1 Ligi przeciwko Stomilowi Olsztyn.

W obecnym sezonie wystąpił w obu meczach „Zielonych” w Fortuna Pucharze Polski, czyli pojedynkach z Błękitnymi Stargard i Sokołem Ostróda. Spędził na boisku łącznie 118 minut. Wciąż czeka na debiut w PKO Ekstraklasie.

Skra Częstochowa przed rokiem utrzymała się w II lidze, a obecnie zajmuje wysokie, 5. miejsce w tabeli, które na koniec rozgrywek daje prawo gry w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Dominiku, życzymy powodzenia w nowych barwach!