fbpx
Warta Poznań - Cracovia 1:0. Fot. Klaudia Berda

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 15. kolejce PKO Ekstraklasy

Z pierwszego gola w Ekstraklasie cieszył się w sobotę Jakub Kiełb. Obrońca Warty Poznań zapewnił drużynie zwycięstwo 1:0 z Cracovią w 15. serii spotkań. Trzeci punkt w klasyfikacji kanadyjskiej zyskał w tym meczu Michał Jakóbowski.

W pojedynku z krakowianami „Zieloni” zademonstrowali świetną skuteczność. Oddali w tym spotkaniu dwa celne strzały na bramkę Karola Niemczyckiego, a na gola zamienili jeden z nich i to wystarczyło do zgarnięcia 3 pkt i świętowania piątego zwycięstwa w sezonie.

Bohaterem sobotniego popołudnia był Jakub Kiełb. Obrońca poznańskiej drużyny strzelił niezwykle efektownego gola po strzale z woleja. Premierowym trafieniem w PKO Ekstraklasie uczcił swój dziesiąty występ w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

W ten sposób Jakub Kiełb znalazł się na liście najskuteczniejszych piłkarzy Warty Poznań w tym sezonie. Jest jedenastym zawodnikiem „Zielonych”, który pokonał bramkarza rywali, a dziewiątym, który dokonał tego w meczu Ekstraklasy.

Do dwóch goli z jesieni pierwszą asystę dołożył Michał Jakóbowski, bo to on znalazł Jakuba Kiełba w polu karnym Cracovii. Poznański skrzydłowy wygrał klubową klasyfikację kanadyjską w minionym sezonie (6 goli i 11 asyst w Fortuna 1 Lidze), a teraz przesunął się na czwarte miejsce – do trzeciego na liście Jana Grzesika traci tylko punkt.

Warto podkreślić, że zespół trenera Piotra Tworka zdobył co najmniej jedną bramkę w czterech kolejnych pojedynkach ligowych. Tak dobrej strzeleckiej serii „Zieloni” nie mieli jeszcze w obecnych rozgrywkach.

Ponadto bramkarz Adrian Lis po raz drugi w sezonie zachował czyste konto, a jednym takim osiągnięciem może się pochwalić również Daniel Bielica.

BRAMKI:
7 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski)
2 – Łukasz Trałka (1 w PP), Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Robert Janicki , Jakub Kiełb (+1)

ASYSTY:
5 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Mateusz Kuzimski
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Michał Jakóbowski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
9  – Mateusz Kuzimski
7 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik
3 – Michał Jakóbowski
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki, Jakub Kiełb.

CZYSTE KONTA
2  – Adrian Lis
1 – Daniel Bielica

Fot. Klaudia Berda