fbpx
Warta II Poznań

Kolejny wygrany sparing Warty II Poznań – tym razem z III ligowcem

Aż 3:0 pokonali III-ligową Nielbę Wągrowiec zawodnicy Warty II Poznań. To trzecie zwycięstwo w trzecim meczu kontrolnym “Zielonych” tej zimy.

W poprzednich sparingach zespół trenera Bartosza Majchrzaka okazał się lepszy od Stali Pleszew (3:1) i Akademii Reissa Poznań (5:0). Byli to rywale z niżej notowani od drugiej drużyny Warty Poznań, która na co dzień występuje w IV lidze. Teraz poznaniacy okazali się lepsi od Nielby Wągrowiec, 13. zespołu 2. grupy III ligi.

W pierwszej połowie nie było za wiele sytuacji bramkowych. . Goście z Poznania co jakiś czas próbowali przedostać się w pole karne przeciwnika i oddawali strzały, które były jednak niecelne. Gospodarze również nie tworzyli sobie dogodnych sytuacji, po których mogliby otworzyć wynik spotkania.

Gra zaczęła rozkręcać się dopiero po zmianie stron. Wpływ na to miały również zmiany kadrowe zarządzone przez trenera „Zielonych”, Bartosza Majchrzaka. Na boisku pojawili się wszyscy dostępni zawodnicy z pola: Maksymilian Hyżyk, Ernest Korek, a także dwóch testowanych graczy. Zastąpili oni Maksymiliana Lisowskiego, Mikołaja Stangela, Huberta Kaptura oraz Mikołaja Narożnego.

Dobra gra zaowocowało golem w 69. minucie meczu. Kamil Ziętkowski zagrał piłkę w pole karne, nabiegł na nią Ernest Korek i mocnym strzałem dał prowadzenie „Zielonym”. Zawodnicy drugiego zespołu Warty nie zwalniali tempa, doskonałe sytuacje mieli również Filip Wędzikowski i jeden z testowanych zawodników, jednak nie przełożyły się one na podwyższenie wyniku. Dopiero w 79. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Ernest Korek, któremu tym razem asystował Maksymilian Hyżyk.

Pod koniec meczu gospodarze byli blisko strzelenia gola kontaktowego. Na szczęście, piłkę zmierzającą do siatki wybił Stanisław Jarysz i oddalił zagrożenie sprzed bramki Daniela Araszkiewicza, który wcześniej zastąpił między słupkami Leo Przybylaka. W ostatnich minutach gry poznaniacy dołożyli jeszcze trzecią bramkę. Kamil Ziętkowski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, dopadł do niej Szymon Soiński i ustalił wynik na 3:0 dla drugiego zespołu Warty.

Kolejny sparing już w sobotę, 13 lutego. Rywalem Warty II Poznań będzie Lubuszanin Drezdenko.

NIELBA WĄGROWIEC – WARTA II POZNAŃ 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 i 0:2 Korek (69. minuta i 79.), 0:3 Soiński (90.)
Warta II Poznań: Leo Przybylak – Kamil Ziętkowski, Hubert Kaptur, Stanisław Jarysz, Szymon Soiński, Mikołaj Stangel, Mateusz Sołtysiak, Antonio Asani, Maksymilian Lisowski, Mikołaj Narożny, Filip Wędzikowski. Grali także: Daniel Araszkiewicz, Ernest Korek, Maksymilian Hyżyk oraz dwóch zawodników testowanych.