fbpx
MiguMig partnerem Warty Poznań

„MiguMig – zabawy językiem migowym” partnerem Warty Poznań

Z radością informujemy, że partnerem Warty Poznań została firma MiguMig – zabawy z językiem migowym. Wspólnie przeprowadzimy akcje propagujące naukę języka migowego, a wezmą w nich udział piłkarze, trenerzy „Zielonych” oraz zawodniczki i zawodnicy Akademii Warty Poznań.

MiguMig – zabawy z językiem migowym to promotorzy polskiego języka migowego wśród dzieci słyszących. Firma ma siedzibę we Wrześni prowadząca lekcje i zajęcia z języka migowego dla dzieci słyszących. W myśl zawartej właśnie umowy z Warta Poznań i MiguMig przeprowadzą szereg akcji, których celem będzie zwrócenie uwagi na obecność w naszym otoczeniu osób niesłyszących, zagadnienie związane z komunikowaniem się z nimi, a także nauka podstaw języka migowego. Klub realizuje w ten sposób, zawarte w „Planie Rozwoju 2020-23” zobowiązanie do walki z wykluczeniami oraz wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

Z ogromną radością nawiązaliśmy współpracę z Wartą Poznań, bo to klub dbający o wartości, którego misją jest, bliskie także nam, wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie. Cieszymy się, że piłkarze, trenerzy i działacze klubu nie pozostają obojętni na osoby głuche oraz rozumieją jak ważnym jest promowanie, uświadamianie i nauczanie języka migowego wśród osób słyszących, w tym także dzieci – mówi Jowita Łechtańska z MiguMig – zabawy z językiem migowym.

Co warto wiedzieć o nowym partnerze Warty Poznań?

MiguMig – zabawy z językiem migowym to przestrzeń niecodziennego rozwoju dla każdego dziecka. Nie tylko opowiadamy najmłodszym o zaczarowanej krainie języka migowego, ale także śpiewamy, rozwiązujemy łamigłówki i bawimy się razem z polskim językiem migowym. Nauka języka migowego przez dzieci wpływa na rozwój ich motoryki małej i dużej, wspomaga kreatywne myślenie i zapamiętywanie, poszerza horyzonty. Ponadto  buduje pewność siebie i pozwala poznać nowy język obcy, wspomagając przy tym umiejętności interpersonalne z osobami głuchymi.

W ramach MiguMig – zabawy z językiem migowym tworzymy także materiały dydaktyczne i akcesoria, promujące polski język migowy wśród dzieci i dorosłych. Z myślą o specjalistach, wprowadzających elementy języka migowego do codziennej pracy z dziećmi, przygotowujemy materiały dydaktyczne, zachęcające najmłodszych do zabawy z językiem migowym.

Od 4 lat promujemy polski język migowy wśród dzieci słyszących. Choć nasze działania na początku budziły zdziwienie, dziś jesteśmy częstymi gośćmi w przedszkolach, szkołach, podczas warsztatów wakacyjnych i innych wydarzeń, w których udział biorą zarówno dzieci, jak i dorośli. Poza rozwojem intelektualnym i motorycznym, w MiguMig – zabawy z językiem migowym dbamy także o kształtowanie postaw prospołecznych.

Więcej na temat firmy można dowiedzieć się na www.migumig.pl oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, Youtube.