fbpx
Warta Poznań - Zagłębie Lubin 1:0. Łukasz Trałka

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 17. kolejce PKO Ekstraklasy

Trzecią bramkę w sezonie zdobył dla Warty Poznań Łukasz Trałka. W połączeniu z 5 asystami ma już 8 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej i jest najlepszy wynik w karierze byłego reprezentanta Polski! Z kolei Michał Jakóbowski wypracował już drugiego gola dla „Zielonych” w tym roku.

Drużyna trenera Piotra Tworka zagrała w poniedziałek drugi ligowy mecz w roli gospodarza w tym roku. I znów zwyciężyła 1:0. A to nie jedyny wspólny mianownik wygranej z Zagłębiem Lubin i styczniowego triumfu nad Cracovią. Losy obu meczów rozstrzygały piękne gole (wówczas Jakuba Kiełba, a teraz Łukasza Trałki), strzelone po zagraniach Michała Jakóbowskiego. Podobne były też minuty bramek – 70. minuta krakowianami, a teraz kwadrans przed końcem.

„Zieloni” przedłużyli serię meczów ze zdobyczą punktową do trzech, a już do sześciu wzrosła liczba kolejnych spotkań z co najmniej jednym golem dla poznaniaków. W czterech z tych pojedynków Michał Jakóbowski trafiał do siatki (dwukrotnie) lub zapisywał na swoim koncie asystę (również dwa razy). Skrzydłowy Warty przed wyjazdem do Białegostoku nie miał na koncie ani jednego punktu w klasyfikacji kanadyjskiej. Wtedy się przełamał i dziś jest już na trzecim miejscu klubowego zestawienia (wspólnie z Janem Grzesikiem).

Wiceliderem pozostaje Łukasz Trałka, który rozgrywa swój najlepszy sezon  – jeśli chodzi o gole i asysty – w swojej bogatej karierze. Teraz zdobył drugą bramkę w sezonie Ekstraklasy, a jeszcze jedną dorzucił w Pucharze Polski. Ma też na koncie 5 asyst (4 w lidze +1 w PP). I właśnie te 8 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej to rekord kariery blisko 37-letniego piłkarza! Dotychczas najlepsze pod względem liczb miały sezony 2010/11 i 2015/16, gdy notował po 7 punktów za gole strzelone i wypracowane.

Dodajmy, że trzecie czyste konto w sezonie i drugie w tym roku zachował bramkarz „Zielonych”, Adrian Lis. Dla Warty Poznań to już czwarty mecz bez straty bramki od startu rozgrywek.

BRAMKI:
7 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski)
3 – Łukasz Trałka (1 w PP) (+1)
2 – Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Robert Janicki , Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki

ASYSTY:
5 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
3 – Mateusz Kuzimski
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski  (+1)
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
10  – Mateusz Kuzimski
8 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki, Jakub Kiełb

CZYSTE KONTA
3  – Adrian Lis
1 – Daniel Bielica


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU WARTA POZNAŃ – ZAGŁĘBIE LUBIN