fbpx
Trening Warty Poznań. Albert Żerkowski i Mateusz Kuzimski

Albert Żerkowski trenuje z pierwszym zespołem Warty Poznań

17-letni wychowanek Akademii Warty Poznań, obrońca Albert Żerkowski trenuje z pierwszą drużyną „Zielonych”.

Albert Żerkowski rozpoczął przygodę z piłką w klubie Lider Swarzędz, a w Warcie Poznań występuje już piąty sezon. Jesienią był jednym z liderów Warty II Poznań – rozegrał 19 spotkań w drużynie prowadzonej przez trenera Bartosza Majchrzaka, w kilku z nich nosił opaskę kapitana. Teraz młody obrońca bierze udział w treningach ekstraklasowego zespołu „Zielonych”.

Albert to zawodnik z rocznika 2003 i dopiero we wrześniu skończy 18 lat. Jest wychowankiem Akademii Warty Poznań, był objęty programem Warta Talent, stworzonym dla najbardziej uzdolnionych graczy w drużynach młodzieżowych. Jesienią był wyróżniającą się postacią w zespole rezerw – mówi Adam Szała, asystent trenera Piotra Tworka. To właśnie po okiem sztabu pierwszej drużyny rozwija teraz swoje umiejętności Albert Żerkowski.

Albert Żerkowski (Warta Poznań)

Ma dobre warunki fizyczne, jest silnym zawodnikiem. To typ środkowego obrońcy, który ma swobodę przy wprowadzaniu do gry. Zauważyliśmy dużą powtarzalność w tym aspekcie i uznaliśmy, że warto włączyć Alberta do treningów pierwszej drużyny Warty. Jego przykład pokazuje, że dla młodych zawodników drzwi do ligowego zespołu „Zielonych” są otwarte i wszystko tak naprawdę w ich głowach i nogach – podkreśla Adam Szała.

Albert Żerkowski zagrał w tym sezonie w 19 meczach Warty II Poznań.

Fot. Klaudia Berda