fbpx
Amp futbol. Warta Poznań - Lech Poznań

Wygrany sparing amp futbolistów Warty Poznań. Aż 9 goli!

Zwycięstwem 5:4 drużyny amp futbolowej Warty Poznań zakończył się jej mecz kontrolny z Widzewem Łódź. To element przygotowań obu zespołów do startu sezonu Amp Futbol Ekstraklasy, zaplanowanego na ostatni weekend marca.

Warta Poznań i Widzew Łódź przed rokiem debiutowały w ekstraklasie, a przy okazji dość często spotykają się ze sobą w sparingach. Tak było też w miniony weekend – na boisku Plek przy ul. Margonińskiej w Poznaniu.

Trenerzy umówili się, że mecz będzie miał tercje, zamiast tradycyjnych połów. Po pierwszej „Zieloni” prowadzili 2:0 po golach Marcina Oleksego i Mateusza Warakomskiego. Po drugiej części gry był jednak remis 2:2 i o wszystkim decydowała ostatnia tercja, w której poznaniacy byli bardziej skuteczni – wygrali ten fragment 3:2, a cały mecz 5:4. Dwa kolejne gole strzelił Marci Oleksy, a jednego Kacper Przekwas.

Pozytywnie zaskoczył mnie Marcin Oleksy, który zrobił w ostatnim czasie duże postępy, a w sparingu strzelił 3 gole – mówi trener Warty Poznań, Dariusz Sylwestrzak. – Miałem okazję sprawdzić przydatność zawodników na różnych pozycjach na boisku, a także przetestować warianty gry obronnej. Każdy dostał szansę gry. Cieszy mnie to, że coraz lepiej wyglądamy po względem kondycyjnym. Zobaczyliśmy dużo bramek, akcji i mogę powiedzieć, że takiego meczu potrzebowaliśmy. Planujemy w maju zagrać rewanż w Łodzi.

Było to pierwsze spotkanie, w którym „Zieloni” musieli sobie radzić bez Kacpra Fały i Przemysława Fajtanowskiego – obaj przenieśli się do Wisły Kraków. Nowymi twarzami w zespole są bramkarz Gniewomir Bon oraz gracze z pola: Michał Gembara i Robert Kowalski.

WARTA POZNAŃ – WIDZEW ŁÓDŻ 5:4 (2:0, 0:2)
Bramki dla Warty Poznań: Marcin Oleksy (trzy), Mateusz Warakomski, Kacper Przekwas
Warta Poznań: Przemysław Nadobny – Leszek Szwed, Wojciech Wasilewski, Mateusz Warakomski, Dawid Nowak, Bartosz Skrzypek, Marcin Oleksy. Grali także: Hubert Mularczyk, Gniewomir Bon, Miłosz Kaczor, Cezary Pokorski, Dawid Kaczmarek, Kacper Przekwas, Michał Gembara, Robert Kowalski.