fbpx
Trener Warty Poznań Piotr Tworek po meczu Legia Warszawa - Warta Poznań

Opinie trenerów po meczu Legia Warszawa – Warta Poznań

Po ciekawym i zaciętym meczu Warta Poznań przegrała 2:3 z Legią Warszawa w sobotnim meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Oto, co po tym spotkaniu powiedzieli trenerzy obu zespołów:

Trener Warty Poznań, Piotr Tworek: Jesteśmy dzisiaj smutni i źli na wynik, że straciliśmy trzy bramki, a zdołaliśmy odpowiedzieć tylko dwiema. Zbyt prosto i łatwo się to stało, a Legia nie wybacza takich błędów. Musieliśmy od początku gonić i po wyrównaniu szybko straciliśmy drugą bramkę, natomiast w drugiej połowie meczu chcieliśmy zrobić wszystko, żeby odwrócić wynik, ale dostaliśmy trzecią bramkę. Troszeczkę zabrakło, a byliśmy blisko, żeby zdobyć przynajmniej punkt na terenie dzisiaj dla nas trudnym, ale też wdzięcznym. Pokazaliśmy, że nigdy nie będziemy się poddawać, niezależnie od tego, z kim gramy. Ta złość pomeczowa minie, bo znam zespół i wiem jak reaguje na takie rzeczy. Przekujemy to w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jestem dumny z chłopaków za to jak zareagowali i próbowali do samego końca odmienić losy spotkania. Dziękuję Wam, panowie.

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz po meczu Legia Warszawa - Warta Poznań

Trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz: Jesteśmy w dobrych humorach, ale te humory zostały do końca poddane dużym nerwom. Zaczęło się bardzo dobrze, tak, jak sobie planowaliśmy. Chcieliśmy zdobyć szybko bramkę, mieć mecz pod kontrolą i zmusić przeciwnika do tego, żeby odważniej zaatakował. Tak się stało, Warta grała odważnie i zagrała bardzo dobry mecz, dzięki czemu było widowisko. Później spotkanie się wyrównało i padła bramka, ale szybko odpowiedzieliśmy po składnej akcji. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Szykowaliśmy zmianę, w tym czasie jednak był rzut karny i zrobiło się nerwowo. Graliśmy do końca, ale nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu okazji. Warta Poznań do tego meczu zdobyła 13 punktów, podobnie jak my. To nie był przypadek, wręcz przeciwnie, widać postęp w grze tej drużyny i wspaniałą pracę trenera Piotra Tworka, któremu gratuluję tytułu Trenera Miesiąca. My się cieszymy z trzech punktów, ale mamy świadomość, że jest wiele rzeczy, które nie funkcjonowały na najwyższym poziomie.

Fot. Jan Piechota / Warta Poznań


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU LEGIA WARSZAWA – WARTA POZNAŃ