fbpx
Kapitan Warty Poznań Bartosz Kieliba przeszedł zabieg

Bartosz Kieliba przeszedł zabieg. Koniec sezonu dla kapitana „Zielonych”

Kapitan Warty Poznań, Bartosz Kieliba poddał się zabiegowi kontuzjowanej nogi, po którym czeka go 4-miesięczna przerwa w grze. W imieniu całej Zielonej Rodziny życzymy zdrowia i dużo sił w walce o powrót na boisko!

Wiadomo już, że do końca tego sezonu zespół trenera Piotra Tworka będzie musiał sobie radzić bez kapitana i podstawowego obrońcy. To efekt urazu, którego Bartosz Kieliba doznał w lutowym meczu z Zagłębiem Lubin w PKO BP Ekstraklasie. Lider „Zielonych” opuścił wówczas boisko po zaledwie 13 minutach gry z powodu kontuzji mięśnia w prawej nodze.

W poniedziałek zawodnik Warty przeszedł w Poznaniu zabieg uszkodzonej grupy mięśniowej. Operację przeprowadził dr Jacek Jaroszewski, lekarz m.in. piłkarskiej reprezentacji Polski.

Decyzja o konieczności przeprowadzenia zabiegu zapadła po licznych konsultacjach lekarskich. – Po zejściu obrzęku na badaniu kontrolnym rezonansem magnetycznym uraz okazał się bardziej rozległy niż podczas pierwszego kontrolnego USG. Stąd decyzja o niezwłocznym zabiegu, który przywróci funkcje i siłę  grupy kulszowo-goleniowej w nodze urazowej. Bartek powinien wrócić do treningów z drużyną za 4 miesiące – mówi Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań.

Jeszcze niedawno trener Piotr Tworek, pytany o problemy Bartosza Kieliby, miał nadzieję, że przerwa w grze 30-letniego piłkarza nie będzie tak długa. – Cały czas konsultujemy ten uraz z lekarzami. Robimy wszystko, żeby Bartkowi pomóc, bo Bartek teraz tej pomocy potrzebuje. Sam klub, ale też my, trenerzy, jak i fizjoterapeuci udzielamy tego wsparcia, również duchowego. Inaczej nie może być, bo to jest ważna dla nas postać, to nasz kapitan – mówił szkoleniowiec. – Cały czas wierzę, że wróci do nas szybko, ale wiem, że to jest pewnie moje życzeniowego podejście, a wynika ono z tego, że ja potrzebuję Bartka, potrzebuje go drużyna. Jego osoba w szatni dodaje nam dużo siły.

Bartosz Kieliba jest piłkarzem Warty Poznań nieprzerwanie od początku 2015 roku. Przeszedł z drużyną drogę z III ligi do Ekstraklasy i rozegrał w tym czasie 131 spotkań, zdobywając 7 bramek (w tym sezonie 14 meczów ligowych i 1 gol oraz 3 występy w PP). W styczniu podpisał kontrakt z Klubem do końca czerwca 2023 roku.