fbpx
Robert Ivanov (Warta Poznań) zagrał w reprezentacji Finlandii

Robert Ivanov z Warty Poznań zagrał w reprezentacji Finlandii

Obrońca Warty Poznań, Robert Ivanov rozegrał 90 minut w barwach Finlandii przeciwko Szwajcarii, w towarzyskim meczu, który odbył się w środowy wieczór w Sankt Gallen. Finowie prowadzili do przerwy 2:1, ale przegrali 2:3.

26-letni piłkarz „Zielonych” dostał powołanie na trzy marcowe mecze reprezentacji. W pojedynkach eliminacyjnych do mundialu w Katarze nie zagrał – znalazł się poza kadrą na mecz z Bośnią i Hercegowiną (2:2), a spotkanie z Ukrainą (1:1) obejrzał z ławki rezerwowych.

W środę Robert Ivanov dostał wreszcie okazję do gry. Selekcjoner Markku Kanerva wystawił wysokiego obrońcę od pierwszej minuty meczu kontrolnego ze Szwajcarią. Piłkarz Warty Poznań był jednym z trzech obrońców w ustawieniu 1-3-5-2, a więc inaczej, niż gra na co dzień w Klubie.

Gospodarze prowadzili od 21. minuty po golu Mario Gavranovicia, ale jeszcze przed przerwą dwie bramki dla Finów zdobył Joel Pohjanpalo – w 30. minucie oraz w 40., z rzutu karnego. Po zmianie stron najpierw na na 2:2 wyrównał w 57. minucie Ruben Vargas, a 4 minuty przed końcem wynik na 3:2 ustalił Haris Seferović.

Dla Roberta Ivanova był to dopiero trzeci występ w zespole narodowym. Dwa pierwsze zaliczył w styczniu 2019 roku, również w towarzyskich meczach – przeciwko Szwecji i Estonii.