fbpx
Piłkarze Warty Poznań w meczu z Wisłą Kraków (1:0)

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Serię pięciu meczów bez strzelonego gola przerwał w sobotę Mateusz Kuzimski. Bramka w pojedynku z Wisłą Kraków (1:0) była już dziesiątym trafieniem w sezonie najlepszego strzelca drużyny. Mateusz Czyżycki znów wypracował gola w starciu z „Białą Gwiazdą”, a dodatkowe powody do satysfakcji miał też bramkarz, Adrian Lis.

Krakowianie to już trzeci zespół w PKO BP Ekstraklasie, z którym „Zieloni” zdobyli komplet punktów w tym sezonie. Wcześniej Warta Poznań dwa razy pokonała Wisłę Płock i Podbeskidzie Bielsko-Biała. W sumie, w starciach z tymi trzema drużynami ekipa trenera Piotra Tworka uzbierała 18 pkt, czyli połowę tego, ile ma obecnie w tabeli na pięć kolejek przed końcem rozgrywek.

Występy przeciwko Wiśle Kraków szczególnie dobrze będą wspominali Mateusz Kuzimski i Mateusz Czyżycki. Pierwszy z nich zdobył zwycięskie bramki w obu pojedynkach z zespołem spod Wawelu. Jesienią trafił na 2:1, a teraz był autorem jedynego gola wieczoru. Najlepszy strzelec Warty Poznań ma teraz na koncie 7 goli w lidze i 3 w rozgrywkach pucharowych. Po dodaniu 5 punktów za asysty jest też zdecydowanym liderem klubowej klasyfikacji kanadyjskiej.

Swój trzeci punkt w niej dopisał w sobotę Mateusz Czyżycki, który poprzednią bramkę (Jana Grzesika) wypracował właśnie w jesiennym pojedynku z Wisłą Kraków. W sobotę wszedł z ławki rezerwowych, rozruszał grę zespołu w drugiej linii, a w przedostatniej minucie wypracował Mateuszowi Kuzimskiemu sytuację sam na sam z Mateuszem Lisem.

Z kolei Adrian Lis zaliczył w Krakowie  już ósmy w tym sezonie mecz bez straconej bramki. Wszystkie miały miejsce w Ekstraklasie, w której bramkarz „Swojskiej Bandy” zagrał właśnie po raz 20.

BRAMKI:
10 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+1)
4 – Jan Grzesik
3 – Łukasz Trałka (1 w PP), Makana Baku, Mateusz Kupczak
2 – Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Janicki , Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki, Jakub Kuzdra

ASYSTY:
7 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
5 – Mateusz Kuzimski
3 – Mateusz Czyżycki (1 w PP) (+1)
2 – Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski, Maciej Żurawski
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Makana Baku, Jakub Kiełb

PUNKTACJA KANADYJSKA
15  – Mateusz Kuzimski
10 – Łukasz Trałka
6 – Jan Grzesik
4 – Michał Jakóbowski, Makana Baku
3 – Jakub Kuzdra, Mateusz Kupczak, Mateusz Czyżycki
2 – Adrian Laskowski, Maciej Żurawski, Jakub Kiełb
1 – Gracjan Jaroch, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki, Mariusz Rybicki.

CZYSTE KONTA
8  – Adrian Lis
1 – Daniel Bielica


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WISŁA KRAKÓW – WARTA POZNAŃ