fbpx
Warta Poznań wznawia rywalizację w IV lidze kobiet

Piłkarki Warty Poznań rozpoczynają rundę wiosenną

W zmienionym składzie i z nowym trenerem, Łukaszem Nowakiem przystąpią do rundy wiosennej RED BOX IV ligi piłkarki Warty Poznań. W niedzielę o godz. 11 rozpoczną rywalizację pojedynkiem z Ostrovią II Ostrów Wlkp.

Zespół Warty Poznań ma za sobą udaną rundę jesienną, którą zakończył na czwartym miejscu w tabeli. Dla nastoletnich zawodniczek jest to debiutancki sezon w lidze seniorskiej, gdzie mierzą się z bardziej doświadczonymi rywalkami. Poznanianki zaliczyły jednak dobry start i uzbierały łącznie 13 punktów w ośmiu meczach, a pierwszą porażkę poniosły dopiero w ostatnim spotkaniu przed przerwą zimową.

Zespół musiał długo czekać na start rundy wiosennej. Został on opóźniony z powodu restrykcji rządowych związanych z pandemią. Dzięki temu drużyna zyskała jednak czas na lepsze zgranie, bowiem podczas przerwy nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca. Do tej pory drużynę seniorek prowadziła trener Anna Jankowska, która teraz powalczy z zespołem Juniorek Młodszych o jak najlepsze wyniki w Centralnej Lidze Juniorek U-15. IV-ligowy zespół objął trener Łukasz Nowak, wcześniej pracujący z najmłodszymi dziewczynkami w Akademii Warty Poznań.

Co ważne, poprawiła się sytuacja kadrowa zespołu. – W poprzedniej rundzie zdarzały się problemy ze skompletowaniem składu. Powodem były przymusowe kwarantanny zawodniczek, ale też urazy. Kilka dziewczyn wraca już po długotrwałych kontuzjach, więc będziemy teraz mogli z nich skorzystać – cieszy się trener Łukasz Nowak. Do zespołu włączone zostaną również zawodniczki z kategorii juniorek młodszych, które osiągnęły wiek umożliwiający im grę w lidze seniorskiej: Julia Hennig, Martyna Łuczak i Emilia Polaczyk. W zielonych barwach zadebiutują też piłkarki, które dołączyły zimą do Klubu: Julia Tokar (UKS Akademia Piłkarska Nowe Skalmierzyce) oraz Weronika Krzywobłocka (Kotwica Kórnik).

Nastroje przed rundą wiosenną są optymistyczne. – Z każdym meczem zawodniczki są coraz lepsze. Jesienią dużym problemem były warunki fizyczne, ponieważ w zespole grają nastoletnie dziewczyny, a muszą rywalizować z dorosłymi kobietami. Teraz są silniejsze, a przede wszystkim rozwijają technikę, która jest na dobrym poziomie – ocenia trener zespołu, Łukasz Nowak. Poza występami w IV lidze, dziewczyny będą jednocześnie walczyły o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-17, który jest priorytetem w tym sezonie. Od tego celu dzieli je kilka meczów i wiele wskazuje na to, że jest on w zasięgu zespołu.  

Piłkarki Warty Poznań w pierwszym tegorocznym meczu zmierzą się na wyjeździe z drużyną Ostrovii II Ostrów Wielkopolski. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 25 kwietnia o godz. 11.

Fot. Michał Kościelak